Astrologos

Alert astrologiczny – nów w Skorpionie!

Najbliższy nów w Skorpionie będzie wyjątkowo mocny ze względu na jednoczesną koniunkcję Słońca, Księżyca i Marsa w tym znaku.

Ta ostatnia planeta jest władcą Skorpiona i jest z tego względu głównym rozgrywającym w energetyce tego nowiu. Skorpion jako znak wodny jest mocno związany z naszymi stanami emocjonalnymi dlatego obecność jego władcy (Marsa) w bardzo silnej koniunkcji z Księżycem, który archetypowo odpowiada za nasze emocje i nasze samopoczucie, może mieć bardzo znaczący wpływ na nasz stan emocjonalny przez najbliższy miesiąc, a dokładnie mówiąc do następnego nowiu w Strzelcu.

Emocje Skorpiona są bardzo głębokie i intensywne. Nów będzie je nasilał, co może nas skłaniać do podejmowania zachowań, które delikatnie mówiąc, mogą być mało przyjemne i irracjonalne. Możemy przyjmować nietypowo skrajne postawy, odczuwać jakieś silne frustracje, agresję, złość czy wrogość i tym podobne emocje czy myśli, które mogą pojawiać się w nas w zasadzie bez jakiegoś powodu. Sam nów w Skorpionie jest czasem bardzo tajemniczym i mrocznym, jednak w połączeniu z Marsem może dodatkowo potęgować nasze negatywne emocje i doprowadzać je do ujścia na sposób marsowy, czyli bez żadnych ceregieli i konwenansów. Dobrze jest w tym czasie mieć tego świadomość i trzymać swe nerwy na wodzy, gdyż poddanie się tej skorpioniczno- marsowo-księżycowej energii, może być dla nas bardzo destrukcyjne i możemy żałować później naszych gwałtownych i agresywnych zachowań.

Pozytywną manifestacją tego nowiu jest jego energia transformacji. Emocje z nim związane niosą ze sobą bardzo duży zasób energii, zaś znak Skorpiona jest przestrzenią transformacji i odrodzenia. Pozytywne połączenie tych sił może wnieść do naszego życia nowe wglądy i samopoznanie naszej psychiki, a także doprowadzić do jakichś przemian w sferze emocjonalnej i duchowej. Osoby, u których ten nów będzie wpływał na którąś z planet osobistych, mogą stać się jednoczenie bardziej magnetyczne i charyzmatyczne, niż zwykle.

Polecane artykuły