Astrologos

Faza zodiaku – Baran

Faza Barana to początek cyklu solarnego, który przypada na moment przecięcia się ekliptyki z równikiem niebieskim. Na półkuli północnej zbiega się to z początkiem pory wiosennej, która to przynosi nam nowy początek cyklu życiowego zarówno w świecie roślin jak i u większości zwierząt.
Faza Barana rozpoczyna się równonocą wiosenną (Equinox), która jest początkiem odradzania się Natury, wszelkich sił witalnych jak i jest początkiem nowego roku astrologicznego. W tym czasie dni zaczynają być dłuższe od nocy i szala kosmicznej energetyki przechyla się w kierunku światła i ekspansji. Faza Barana, to połączenie jakości kardynalnej z żywiołem Ognia i jest to znak, w mojej ocenie, posiadający największą moc inicjowania zmian ze wszystkich w zodiaku.
Punkt Barana to ogromna dawka energii, która rozpoczyna nowy cykl rozwojowy na Ziemi. Jest to niczym start rakiety, która potrzebuje w momencie odrywania się od Ziemi potężnej dawki energii, tak by później już lecieć z mniejszymi silnikami korygującymi jej lot. Tak samo jest z otaczającą nas Naturą gdzie w fazie Barana, ważą się losy wszystkich organizmów, które jeśli w tym etapie narodzin nie otrzymają odpowiedniej dawki energii, najpewniej bardzo szybko obumrą lub będą żyły w skarlałej formie. Natura zadbała by w tym czasie energia płynęła z pełnym impetem i pomogła słabym i bezbronnym organizmom przetrwać ten kluczowy czas, dając im odpowiednie zasoby do wykształcenia swych form życiowych.
Archetyp Barana, którego symbolem jest barania głowa z rogami, to przede wszystkim dynamika, siła, instynkt, niezależność i pewność siebie.
To czas pomiędzy 20/21 marca a 19/20 kwietnia. Władcą Barana jest Mars, Słońce jest tu wywyższone, Wenus jest na wygnaniu, a Saturn jest w upadku.
Osoby urodzone w tym czasie wyróżniają się silną wolą, entuzjazmem, aktywnością, pasją i ogromną witalnością. Sukces i potrzeba zdobywania jest nieodłączną cechą tej fazy zodiaku. Barany to urodzeni liderzy, którzy lubią ryzykowne i pełne zdecydowania ruchy. Inicjatywa i brak zahamowań przed podejmowaniem śmiałych i odważnych decyzji, pozwala im pokonywać wiele barier, dzięki czemu są w stanie szybko realizować swoje cele.
Relacje interpersonalne Baranów są bardzo proste choć czasem ze względu na ich impulsywność są bardzo trudne do przewidzenia. Są też bardzo lojalne i oddane, potrzebują jednak partnera, który jest wstanie zaakceptować ich silną i energiczną osobowość. Baran jest pełen namiętności, intensywności i potrzebuje partnera, który będzie go inspirował i nie zatrzymywał w jego podbojach świata. Najlepiej się dogadują z innymi ognistymi znakami: Lwem i Strzelcem, jednak relacje z wrażliwymi Wagami temperującymi ich marsowe cechy, też jest czasem bardzo udaną formułą na związek. Bardzo trudno będzie im stworzyć harmonijną relację ze statycznym Bykiem, emocjonalnym Rakiem czy wrażliwą Rybą.
Zawody w których Barany mogą się spełnić, to przede wszystkim te, w których mogą działać niezależnie i przejmować inicjatywę. Ich asertywność, odwaga, nieustraszoność i potrzeba podejmowania się śmiałych wyzwań, czynią z nich idealnymi kandydatami do zawodów mundurowych takich jak: żołnierze, strażacy, policjanci, kierowcy karetek, ratownicy górscy, piloci, etc..
Negatywna manifestacja energii Barana stwarza impulsywne, instynktowne i często agresywne zachowania w formule: uderzam, a później się zastanawiam. Przynosi to Baranom często wiele strat, choć czasem w momentach zagrożeń może to być atutem, gdyż wyłączony świadomy umysł, pozwala im działać szybciej i efektywniej niż gdybyśmy mieli zastanawiać się w takich sytuacjach i reagować z namysłem.
Znane osoby urodzone w fazie Barana: Leonardo da Vinci, Marlon Brando, Wilhelm Röntgen, Charlie Chaplin, Vincent van Gogh, Eric Clapton, Elton John, Diana Ross, Otto von Bismarck, Ayrton Senna, Anthony Perkins, Akira Kurosawa, Johann Sebastian Bach, Isoroku Yamamoto, Garry Kasparov, Eddie Murphy, Steven Seagal, Muddy Waters, Richard Chamberlain, Giacomo Casanova, Wernher von Braun, Francis Ford Coppola, Ravi Shankar, Angus Young

Polecane artykuły