Astrologos

Nów w Baranie i zaćmienie Słońca 20 kwietnia 2023

Nów Księżyca jest początkiem nowego cyklu i dobrym momentem by wprowadzać pozytywne zmiany w naszym życiu.

To czas kiedy energia jest skupiona i skierowana do wnętrza, sprzyjając medytacji, refleksji i planowaniu przyszłości. To faza transformacji i zmian, kiedy możemy pozbyć się rzeczy, które nam nie służą i zainicjować nowe projekty.

Nów w Baranie 20 kwietnia, będzie szczególny z dwóch powodów. Koniunkcja Księżyca ze Słońcem przydarzy się w czasie zaćmienia Słońca, a drugi zaś, to fakt, że będzie to działo się w tzw. punkcie anaretycznym, o którym będzie mowa poniżej. Zbiegnie się też ten nów chwilę później z kwadraturą do Plutona, jednakże będzie to już w znaku Byka, co zmieni już znacząco energetykę tego aspektu.

Zaćmienie Słońca będzie tzw. zaćmieniem hybrydowym, które jest połączeniem zaćmienia pierścieniowego, w którym można zobaczyć pierścień obwodu Słońca i zaćmienia całkowitego, w którym Słońce jest w pełni przesłonięte. Zaćmienie nie będzie jednak widoczne zupełnie w Polsce.

Zaćmienie Słońca w Baranie 29 stopniu

Odbywać się będzie ono w 29 stopniu, który jest nazywany stopniem anaretycznym. Słowo „anaretyczny” pochodzi z greckiego „anaretikos”, co oznacza nieuchronny, nieunikniony. Położenie takie uważa się za wyjątkowo trudne, ponieważ symbolizuje kwestie, które są nieuniknione lub trudne do przezwyciężenia ale jednocześnie może również stanowić wyzwanie, które pozwala nam na większy rozwój i osiągnięcie sukcesu. Stopień ten wskazuje na końcową fazę rozwojową, gdzie nagromadzone doświadczenia są podwaliną do wkroczenia w nową fazę rozwoju. To punkt gdzie przygotowujemy się do wkroczenia w nowe sytuacje, z nową formułą życiową.

Zaćmienie Słońca w astrologii jest zwykle uważane za czas intensywnych zmian i transformacji. Może to być czas, kiedy wiele rzeczy staje się niejasnych lub trudnych do zrozumienia, ale również okazją do poznania siebie i swojego wewnętrznego potencjału.

Zaćmienie Słońca w punkcie anaretycznym, łączy w sobie wiele różnych napięciowych i transformacyjnych energii.

To czas w którym szczególnie odczuwamy konieczność zmian i potrzebę nowego rozdania. Dobrze jest w tych dniach puścić, to co nam już nie służy i wyznaczyć sobie plany na przyszłość odważnie zrobić krok w kierunku realizacji naszych potrzeb a kosmiczne wpływy pomogą nam to wdrożyć w życie.

Ponowny nów w Baranie, rozpoczęcie drugiego cyklu księżycowego z rzędu, w tym samym ognistym, kardynalnym znaku podkreśla mocno jego wagę a w szczególności okazję do zainicjowania projektów, planów, które wcześniej nie miały wyzwalacza do realizacji.

Nów Księżyca w Baranie uważany jest za czas nowego początku i wzbudza energię inicjatywy, odwagi i działania. W tym czasie można skutecznie inicjować nowe projekty, ważne decyzje podejmując większe ryzyko niż zwykle. Jest to też czas, w którym dobrze jest położyć kres temu, co już przestarzałe w naszym życiu.

W czasie nowiu Księżyca w Baranie warto jasno określić swoje cele. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek projektu warto zastanowić się, co chcesz osiągnąć. Określ konkretne cele i napisz je na kartce papieru. Pomoże Ci to skupić się na tym, co jest dla Ciebie ważne i zmotywować Cię do działania. Zrób listę rzeczy do zrobienia, zapisując wszystkie zadania, które musisz wykonać, aby osiągnąć swoje cele. Dzięki temu będziesz miał/a jasny plan działania i unikniesz niepotrzebnego rozproszenia. Mając spisany plan działania wykorzystaj ten nów, aby zacząć go realizować.

Medytacja i wizualizacja to doskonałe narzędzia, które pomagają wzmocnić wiarę w siebie i swoje cele. Wizualizuj siebie osiągającego/a swoje cele i rozkoszuj się ich owocami w wyobraźni.

To również dobry czas, aby spędzić go z ludźmi, którzy Cię inspirują i motywują. Znajdź osoby, które podzielają Twoje cele i wartości i z którymi możesz dzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami.

W tym czasie, kiedy energia jest skupiona na inicjowaniu celów, warto unikać działań, które mogą Cię rozpraszać. i osłabiać wiarę w Twoje cele. Skup się na pozytywnych myślach i wizualizacjach, które pomogą Ci zwiększyć poziom energii i determinacji.

Polecane artykuły