Astrologos

Strzelec – wielki optymista!

Ostatni miesiąc jesieni przynależy do znaku Strzelca. To najciemniejszy czas w roku, gdzie łatwo popaść w przygnębienie i mogą pojawiać się negatywne myśli, dlatego nadzieja i wiara są tu szczególnie potrzebne żeby przetrwać ten trudny okres.

W przeszłości, ludziom urodzonym w tym okresie trudniej było przetrwać fizycznie, gdyż urodziwszy się w listopadzie musieli jeszcze co najmniej 3-4 miesiące przeżyć w trudnych warunkach zimowych. Trzeba było więc mieć wiarę, by nie popaść w zwątpienie i przetrwać ten trudny czas. Tak więc wiara w lepszy świat w przyszłości i potrzeba widzenia jakiegoś światełka na końcu tunelu, była i jest strategią przetrwania i pozytywnego działania u Strzelca.

 1. Faza Strzelca to okres od 22 listopada do 21 grudnia; przynależy on do żywiołu Ognia i jest w jakości zmiennej. Jest to znak dzienny, aktywny, męski. Włada nim Jowisz, Merkury jest na wygnaniu i nie ma tu ani wywyższonej ani w upadku żadnej planety.
 2. Z racji tego, że władcą Strzelca jest Jowisz, jego królestwo jest obszarem gdzie chcemy czegoś więcej, czegoś nieprzeciętnego, czujemy, że gdzieś tam dalej jest coś znacznie ciekawszego niż znana nam rutynowa codzienność. Mamy tu potrzebę wykraczania i poznawania czegoś nowego ale nie tuż za rogiem, a raczej gdzieś dużo dalej, najlepiej gdzieś bardzo, bardzo daleko. Chcemy tu przeżyć przygodę, otworzyć się na nowe doświadczenia, poszerzyć swoje horyzonty, dokonać odkryć i nie boimy się tu nazbyt ryzyka.
 3. W fazie Strzelca czujemy potrzebę rozwoju, postępu, cenimy odkrycia naukowe, czujemy się podekscytowani w poszukiwaniu prawdy i głębszego sensu naszego życia. Strzelce chcą rozwijać swój intelekt, mają potrzebę studiowania i rozwijania swej wiedzy przede wszystkiej tej z wyższej półki: filozofia, prawo, wszelkie dziedziny nauki gdzie wkraczamy w niecodzienny obszar istnienia, gdzie można zetknąć się z samymi podstawami naszej rzeczywistości.
 4. Strzelce są najbardziej optymistycznym znakiem zodiaku, maja pozytywne podejście do życia i szukają zawsze jasnej strony życia w najtrudniejszych nawet chwilach życia. Dla nich zawsze szklanka jest do polowy pełna.
 5. Szczerość i bezpośredniość są częstą cechą Strzelców. Otwarcie, wprost i bez dwulicowości wyrażają to co czują i myślą, chcąc utrzymywać uczciwe relacje z otoczeniem. Nie boją się wyrażać swoich opinii stawiając na autentyczność i prawdomówność, dążąc przy tym do tworzenia zdrowych i opartych na zaufaniu relacjach.
 6. Strzelce są bardzo emocjonalnymi znakiem, entuzjazm, beztroska, mocno ekstrawertyczna natura, przeplata się u nich z roztargnieniem i niezorganizowaniem. Dzięki temu jednak, ciężko jest im popaść w rutynowe działania, dając im swobodę i elastyczność w podejmowaniu często niekonwencjonalnych decyzji. Ten ich mniej lub bardziej pozorny chaos, daje im przestrzeń do różnych kreatywnych, twórczych, nieszablonowych rozwiązań i zachowań.
 7. Jowiszowa natura Strzelca przejawia się nierzadko w hojności i życzliwości wobec otoczenia. Często można liczyć na ich przyjaźń i bezinteresowną pomoc. Ich ponadprzeciętna potrzeba wolności, ognista i dynamiczna natura, stwarza w ich życiu wiele sytuacji, w których lubią przejmować inicjatywę i przywództwo w swym otoczeniu.
 8. Relacje Strzelców są najbardziej udane ze znakami z żywiołu Powietrza i Ognia. Doskonale się będą rozumiały z Wagami, Wodnikami, mniej z Bliźniętami i Baranami. Raczej ciężko im będzie o porozumienie w relacji z Bykami, Rakami czy Skorpionami. Wyjątkiem mogą być Ryby, gdyż ich wspólny władca – Jowisz, będzie tu wnosił wiele podobnych jakości, co pozwoli im stworzyć harmonijny związek.
 9. Zawody i zajęcia idealne dla Strzelca, to przede wszystkim profesje w których można wiele podróżować, uczyć się języków obcych, poznawać nowe kultury i obyczaje. Kariera naukowa, zawody związane z prawem, kapłaństwo, sport i wszystkie te zajęcia, gdzie można pracować na własną rękę, gdzie nie ma dużej rutyny i sztywnych reguł.
 10. Symbolem Strzelca jest strzała, kolorami z nim harmonizującymi są: granatowy, purpura i niebieski. Metalem mu przyporządkowanym jest cyna a kamieniami: szafir, ametyst i topaz.
 11. Znane Strzelce: Winston Churchill, Stalin, Charles de Gaulle, Frank Sinatra, Bruce Lee, Jim Morrison, Francisco Franco, Jimi Hendrix, Sinead O’Connor, Ludwig van Beethoven, Mark Twain, Ozzy Osbourne, Steven Spielberg, Frank Zappa, Ted Bundy

Polecane artykuły