Astrologos

Nów w Raku – Spotkajmy się z naszymi emocjami

Najbliższy nów będzie emanował energią znaku Raka przynosząc tematy, które będą związane z naszym domem, rodziną, przodkami, tym wszystkim co jest bardzo intymne i bardzo nam bliskie.

Znak Raka jest związany z żywiołem wody i rządzi nim Księżyc, co sprawia, że w tym czasie odczujemy silną potrzebę poczucia bezpieczeństwa, które będzie nacechowane przy tym, większymi niż zwykle emocjami. Nów w tym sektorze zodiaku jest czasem, gdy energia Raka jest szczególnie intensywna i wiążę się to z rosnącą siłą wrażliwości, emocji i intuicji. W tym czasie możemy odczuwać większą niż zwykle potrzebę bliskości, troski o rodzinę, a także potrzebę stworzenia bardziej przyjaznego i bezpiecznego otoczenia domowego i rodzinnego.

Towarzysząca nowiu w Raku podwyższona wrażliwość sprzyja wycofaniu się z codziennych aktywności i skupieniu się na naszym wewnętrznym świecie.
Dobrze jest poddać się w tym czasie refleksji, introspekcji nad naszą potrzebą bezpieczeństwa i wszystkim tym, co jest związane z naszą codziennością, by lepiej zrozumieć nasze uczucia i potrzeby emocjonalne.

To czas skupienia i wzmocnienia więzi wobec najbliższych i wyrażenia mocniej swej troski i wsparcia. Dobrze jest przy tym stworzyć przyjazne i bezpieczne otoczenie w swym domu, tak by odczuwać większą niż zwykle harmonię i wygodę.
Unikaj w czasie tego nowiu konfliktów, gdyż prawdopodobieństwo wybuchu emocji jest znacznie podwyższone co może doprowadzić do jego eskalacji.

Nadchodzący nów będzie aspektowany przez Plutona znajdującego się w znaku Koziorożca, który może jeszcze dodatkowo wzmocnić nasze nastroje zarówno te złe jak i dobre przez co możemy odczuwać tym większe napięcie emocjonalne.
Wiele spokoju, życzę.

Polecane artykuły