Astrologos

Superpełnia w Wodniku

Obecna, sierpniowa pełnia, ma wiele nazw: Księżyc Jesiotra, Księżyc Ziarna, Pełnia Zielonej Kukurydzy.

Dla wielu z nas jednak te określenia niewiele już mówią, gdyż wynikały one z dawnych obserwacji Natury i codziennej z nią interakcji. Współcześnie nadajemy zjawiskom astrologicznym bardziej abstrakcyjne znaczenia, przez co, często trudniej, jest nam je umieścić w naszej codzienności.

I tak też Księżyc w Wodniku jest taką pełnią, w której najbardziej oderwany od monotonii życia, jej rutyny, a zarazem najbardziej osadzony w abstrakcji Wodnik, spotyka się z intymną, emocjonalną i domową energią Księżyca. Znak Wodnika należy do jakości stałej i żywiołu Powietrza; to przestrzeń, w której spotykają się najbardziej dziwne, niezwykłe, alternatywne, wizjonerskie idee, które często nie mają umocowania w realności, będąc najczęściej wyłączenie imaginacją ich twórcy, jednak od czasu do czasu zdarza się taki czas, kiedy myśl taka trafia na odpowiedni grunt i pojawiają się wokół nas rzeczy, które wybijają nas z utartych kolein życia przynosząc nam pewną osobliwość, zjawiskowość, nietypowość wokół nas. I taki właśnie czas mogą nam przynieść najbliższe 2 tygodnie, do kolejnego nowiu.

Księżyc w Wodniku ożywi jego energię i poprzez swoją naturę, sprawi że do naszej codzienności wkradnie się coś niecoś z innych światów, coś co zwykle z daleka widnieje jedynie gdzieś tam na horyzoncie dalekiego świata.

Wodnik, ma swej naturze potrzeba wykracza dalej i dalej, często właśnie daleko od codzienności, zanurza się w intelektualnych rozważaniach, snuje abstrakcyjne, duchowe, utopistyczne wizje, do których chciałby przekonać innych. Jest to znak powietrzny i stały, więc chce przekazywać coś innym i robi to często z uporem maniaka, nie zważając na uwagi otoczenia. I właśnie podczas tej pełni i najbliższym czasie po niej, pojawi się w Twym życiu nieodparta potrzeba zmian, porzucenia rożnych balastów życiowych i chęć wykroczenia poza ramy codzienności. Będziesz chciała wyjść gdzieś dalej, będąc otwarta na podszepty głosów obiecujących lepsze życie, nowe możliwości, szanse na pokonanie czegoś z czym się borykasz od dawna, z czym nie możesz wygrać, przełamać. W czasie tej pełni otwiera się malutkie okienko przez które dostrzegasz trochę inny świat, jakby bardziej kolorowy, bardziej promienny, ciekawszy, pozbawiony nudy i czujesz, że chciałabyś wpuścić do swego domu, swej codzienności te ożywcze barwy i zapachy tegoż świata.

Pełnia jest momentem, w którym następuje przesilenie energetyczne, to czas kiedy otrzymujemy, to co zasialiśmy w poprzednich cyklach księżycowych – mówiąc krótko – czas zbiorów.

Podczas pełni w Wodniku i kolejnych dniach po niej w naszym życiu mogą zamanifestować się nowe idee i inspiracje, przypływ intelektualnej weny, która Cie może skłonić by sięgnąć po coś nowego w literaturze, nowe smaki w kuchni, nową kreację w ubiorze. Powietrzny charakter Wodnika doda Ci większej odwagi do wyrażania swych skrywanych potrzeb i komunikowania ich otoczeniu bez jakiegoś większego skrępowania czy obaw przed krytyką. Wodnik odpowiada za kwestie społeczne, więc w tym czasie możesz odczuwać większą niż zwykle potrzebę działań dla dobra wspólnego poprzez zaangażowanie się na przykład w jakiś charytatywnych inicjatywach w twej społeczności lokalnej, etc..

Wodnik rządzi nowoczesnymi technologiami i wszelkiego rodzaju mediami społecznościowymi, więc nie zdziw się jak poczujesz większą niż zwykle otwartość by wypowiedzieć się, czy pokazać się światu właśnie tam.

Daj się ponieść!

Polecane artykuły