Astrologos

Skorpion w 11 podpunktach

Późna jesień, to często czas najtrudniejszy dla wielu z nas. Krótkie i coraz zimniejsze ponure dni nieubłaganie przybliżają nas do zimy, a my chroniąc się przed jej naporem, zamykamy się w swych domach, zanurzając się w swej sferze prywatnej.

Przełom października i listopada, to też czas, kiedy otwierają się połączenia z naszymi przodkami, a tym samym tematy związane ze śmiercią pojawiają się w polu naszej uwagi. To czas fazy Skorpiona.

Znak Skorpiona, to zakres pomiędzy 23 października a 21 listopada. Jest to znak w żywiole wody i jakości stałej. Władcą klasycznym fazy Skorpiona jest Mars, jednak współcześnie również Pluton jest jego współwładcą. Wenus jest tu na wygnaniu, a Księżyc jest w upadku.

Skorpion to znak zdecydowania i siły, również tej emocjonalnej. Posiada on ogromną zdolność do regeneracji jak i koncentracji, co daje mu największą spośród wszystkich znaków odporność na kolizję z otaczającym go światem. Po trudnej konfrontacji Skorpion wychodzi z reguły silniejszy – maksyma: co cie nie zabije, to cię wzmocni, doskonale tu oddaje jego charakter.

Wraz z taką konfrontacją u Skorpiona, zachodzi też najczęściej u niego transformacja. Odradza się i staje się nową i silniejszą osobą. Współwładcą tego znaku jest Pluton – planeta destrukcji i odrodzenia w jednym. Planeta ta przynosi w horoskopie trudne doświadczenia, jednak Skorpion ma wdrukowaną od urodzenia matrycę radzenia sobie z jej niełatwą energią i poprzez takie długotrwałe obycie się z nią, potrafi lepiej sobie radzić w trudnych sytuacjach, łatwiej mu okiełznać problem niż jakikolwiek inny znak w zodiaku.

Skorpiony wyróżnia także intensywność życia. Jest to znak, który podchodzi do życia z pasją, namiętnością i zmysłowością. Poszukuje głębokich doświadczeń, w które angażuje się chcąc doświadczyć krańcowego, szczytowego doznania. Angażuje się w to co robi w pełni i nie interesując się powierzchnią, schodzi na same dno, by dotknąć samego jądra doświadczenia.

Tajemniczość i skrytość, to również domena Skorpionów. To typowi pokerzyści trzymający swe karty blisko twarzy, strzegący swych sekretów i nieujawniający swych zasobów, myśli, intencji. Jedynie wybrani, mają przywilej poznać rąbek ich świata, emocji, głębi doznań jakie w nich się kryją. Enigmatyczność ta, przyciąga wielu ludzi, tak jak ich magnetyczna osobowość. Niektóre Skorpiony będąc świadoma swych mocy wykorzystują je, będąc zawodowymi lub i nie hipnotyzerami. Głębia spojrzenia, ruchy ciała Skorpiona są dla wielu bardzo zniewalające i często wpadają w sidła trudnych i często destrukcyjnych/transformujących relacji, w których on doskonale sobie radzi w odróżnieniu do jego partnerów.

Relacje Skorpiona są bardzo intensywne, więc nie jest on w stanie związać się mocniej ze znakami powietrznymi czy ognistymi, które nie mają tak silnego wachlarza emocji jak on. Z racji, że należy on do jakości stałej, jego relacje są bardzo trwałe, żywioł Wody zaś powoduje, że raz zaangażowawszy się emocjonalnie wchodzi w związek, wyłączając wszelkie świadome systemy kontroli, nie pozwala by relacja się skończyła nie doznawszy transformacji, przemiany albo w razie jej niepowodzenia – zniszczenia. Raki, Ryby i ewentualnie Panny, są najlepszymi kandydatami na partnerów dla Skorpiona. W żadnym przypadku Skorpion nie znajdzie porozumienia z Baranami, Bliźniętami czy Wagami.

Skorpiony mają bardzo analityczny umysł. To urodzeni detektywi, który potrafią przeniknąć najbardziej skryte sekrety, również te w naszych umysłach i sercach. Są predestynowani do zawodów takich jak psycholog, czy analityk giełdowy. Ich przenikliwość i nieufność pozwala im spojrzeć przez zasłonę powierzchni i ujrzeć prawdziwe przyczyny, mechanizmy, ukryte motywacje i dzięki temu podjąć właściwe diagnozy. Skorpiony ciągnie ku tajnym miejscom, niedostępnym dla każdego i bardzo dobrze czują się w takich strukturach jak służby specjalne, mafie, tajne stowarzyszenia (często ezoteryczne), miejsca z których mogą kontrolować świat zza zasłony, nie będąc przez nikogo widzianym.

Obok Raka, Skorpion to najbardziej rodzinny znak zodiaku. Jest bardzo płodny, ma największy popęd seksualny spośród reszty znaków zodiaku i przez to najczęściej tworzy bardzo dużą rodzinę. Często jest władczy i wymagający wobec najbliższych, zostaje często głową rodziny niezależnie od jego płci. Potrafią one przy tym bardzo mocno bronić swej rodziny i otoczenie czuje, że lepiej nie zadzierać z nimi, gdyż w obronie najbliższych są w stanie często zrobić wszystko, nawet to, co dla wielu wydaje się niemożliwe i niedopuszczalne.

Emocjonalność Skorpiona, jego głębia uczuć idzie często w parze z jego lojalnością wobec otoczenia, jednak często idzie to w parze z jego już przysłowiową zazdrością i zaborczością. Często te intensywne emocje przeradzają się w obsesje, a wrogowie Skorpiona wiedzą, że prędzej czy później dosięgnie ich zemsta za sprzeciw czy nielojalność jaką wykazali. Skorpiony potrafią odłożyć wymierzenie kary na bardzo długo, co często i mylnie jest interpretowane przez otoczenie jako zapomnienie czy wybaczenie.

Kolorem Skorpiona jest czerń, fiolet i purpura. Kamienie, które wspierają go, to: czarny turmalin, kamień księżycowy, labradoryt, opal.

Znane Skorpiony: Joe Biden, Theodore Roosevelt, Bill Gates, Maria Antonina, Lew Trocki, Marcin Luter, Danton, Joaquin Phoenix, Robert F. Kennedy, Marie Curie Skłodowska, Charles Manson, George S. Patton, Diego Maradona, Pele, Leonardo DiCaprio, Björk, Pablo Picasso, Jodie Foster, Voltaire.

Polecane artykuły