Astrologos

Mars w Pannie – Zabieramy się do pracy!

Wojowniczy Mars wszedł właśnie na uporządkowane terytorium Panny i tym samym skończył się czas sielanki i trwonienia energii na Lwie przyjemności. Czego możemy się spodziewać w energetyce gwiezdnej przez najbliższe półtora miesiąca a dokładniej do 26 sierpnia?

Mówiąc najbardziej ogólnie, podczas tego tranzytu odczujemy zwiększoną skłonność do analizowania, planowania i doskonalenia naszych działań. Nasze ambicje się wyostrzą, a marsowa energia w połączeniu z praktycznym podejściem Panny pozwoli nam skoncentrować się na szczegółach tak by doskonalić nasze umiejętności i działać jak najefektywniej. Mars – męska energia – odpowiadająca za aktywność, pożądanie, konfrontację i siłę, wchodząc na ziemskie terytorium Panny w pewien sposób wytraca swe wojownicze skłonności do walki i agresji i staje się rezerwuarem energii wykorzystywanej do budowania i porządkowania świata. Przestrzeń znaku Panny ze swoją metodycznością, dyscypliną, krytycyzmem, oszczędnością i pracowitością zaprzęga moce marsowe do wytężonej pracy, gdzie nie ma miejsca na wojenny chaos i zniszczenie. W tym czasie analityczny umysł Panny wykorzystuje potencjały Marsa do konkretnych, zrutynizowanych działań, podporządkowanych rozsądkowi i logice.

Choć letni czas nie sprzyja wytężonej pracy, to jednak to dobry okres na na zrealizowanie pewnych często niechcianych i odkładanych na później obowiązków. Energia marsowa jest tu uziemiona i wykorzystywana do realizacji naszych ambitnych celów w świecie materialnym. Mars w Pannie to nie tylko praca, to również potrzeba zdrowego trybu życia. Możemy wykorzystać produktywność tego duetu do zmiany naszych nawyków żywieniowych na bardziej zdrowe. Wszelkiego rodzaju diety czy treningi mają w tym czasie większą szansę na konstruktywną realizację i wdrożenie ich do naszej codziennej rutyny. To dobry czas na reset naszych złych nawyków i wdrożenie nowych, lepszych wzorców do naszego życia.

Podczas przejścia Marsa przez znak Panny, może ujawnić się w naszym życiu bardziej osądzające i krytyczne nastawienie do naszego otoczenia. Możemy stać się bardziej czepialscy i zadziorni, chcąc wytknąć innym ich wady i braki w perfekcji. Przesadne skupienie się na szczegółach i perfekcjonizm, może prowadzić jednak do rożnych napięć, konfliktów czy frustracji. Dobrze jest tu zachować równowagę pomiędzy nadmiernym wchodzeniem w detale a szerszym widzeniem rzeczy.

Polecane artykuły