Astrologos

Wenus i Mars we Lwie – Wchodzimy na salony.

6 czerwca Wenus dołączyła do Marsa i weszła do znaku Lwa. Obie planety będą przebywały razem w tym znaku do 10 lipca. Czego możemy się spodziewać po takiej konfiguracji na niebie?
Dwie planety osobiste w ognistym i stałym znaku Lwa, to bardzo soczysta i smaczna mieszanka, która wnosi z sobą spore poruszenie i ferment do naszego życia.
Jak zapewne wiesz, Wenus to planeta piękna, miłości i zasobów, tego wszystkiego, co jest najbardziej pożądane przez większość z nas. Mars z kolei, to nasza energia kinetyczna, energia męska, wola walki i działania. Znak Lwa zaś, to obszar w którym dominuje – pewność siebie, kreatywność, ambicja, optymizm, hojność i najczęściej potrzeba skupienia na sobie uwagi.
Wenus w znaku Lwa ujawnia się silną ekspresją uczuć, wzbudza w nas pasję, wyrażającą się przede wszystkim poprzez rozbudzoną uczuciowość, romantyczność czy podwyższoną kreatywność.
Rośnie w nas też silnie poczucie własnej wartości i pewności siebie, które w naturalny, spontaniczny sposób, wyrażają się odważnymi zachowaniami i potrzebą eksponowania swej osoby w naszym otoczeniu. Czujemy potrzebę bycia dostrzeganym, podziwianym i docenianym.
Również Mars w znaku Lwa posiada takie cechy, jednak wyraża się to o wiele bardziej energetycznie i dosadniej. Wzmożona potrzeba wybicia się ponadto, co do tej pory nas zadowalało, teraz popycha nas ku nowym obszarom, w których chcemy odnieść sukces, stać się bardziej popularnym czy wręcz budzi potrzeby przywódcze.
Połączenie Wenus, Marsa i znaku Lwa, ujawnia się głównie w miłości i ekspresji twórczej. W tym czasie możemy rozpocząć pewne aktywności, dzięki którym zostaniemy dostrzeżeni z naszą kreatywnością, chcemy bardziej eksponować swoje ciało, nasze uzdolnienia, które wcześniej były dla nas trudne do ujawnienia otaczającemu nas światu. Przyciąganie uwagi poprzez wystąpienia publiczne, większa aktywność w mediach społecznościowych czy choćby większa dbałość o ubiór i nasz wizerunek, to właśnie współoddziaływanie Marsa z Wenus w znaku Lwa.
Interakcja żeńskich i męskich pierwiastków w tej przestrzeni zodiaku, wzmaga bardzo mocno energię pożądania i seksualności, większej potrzeby romantycznych uniesień i intymności. Może to przynieść pogłębienie i wzmocnienie istniejących relacji jak i potrzebę rozpoczęcia nowych.
Połączenie to, może jednak przynieść w swej nieharmonijnej konfiguracji, wzrost poziomu agresji i konfliktów. Kontakt tak bardzo spolaryzowanych jakości w ognistym znaku może spowodować pojawienie się uczuć zazdrości i zaborczości w relacjach, wzmożoną skłonność do konfliktów i kłótni. Inną manifestacją nieharmonijnego ustawienia Wenus i Marsa względem naszego osobistego horoskopu, może być zwiększona skłonność do podejmowania ryzykownych i nieprzemyślanych decyzji jak i większe skupienie się na wyłącznie własnych potrzebach, powierzchownym ocenianiu innych jak i samego siebie.

Polecane artykuły