Astrologos

Znak Lwa

Środek lata, to czas gdy władztwo nad zodiakiem przejmuje znak Lwa. Ten najbardziej sielski okres roku, nie bez powodu stał się jego terytorium, gdyż to właśnie wtedy, cieszymy się najczęściej życiem i zabawą, pozwalamy sobie na więcej i chcemy najzwyczajniej odpocząć w przyjemnym otoczeniu. Zobaczmy więc co astrologia, ma o nim do powiedzenia.

1. Lwy są związane z żywiołem Ognia i należą do jakości stałej. Słońce tranzytuje przez ten sektor mniej więcej od 23 lipca do 23 sierpnia i jest jego jedynym władcą. Żadna planeta nie jest tu wywyższona ani w upadku. Saturn w tym znaku jest na wygnaniu.

2. Żywioł Ognia i władca jakim jest Słońce sprawia, że Lew posiada największą ze wszystkich innych faz zodiaku charyzmę i świadomą siłę kreowania swego życia. Jego energia przydaje naszym działaniom mocy i wyobraźni twórczej. Bardzo często urodzeni w tej fazie posiadają talenty artystyczne, poprzez które potrafią wyrażać swoje ogromne emocje.

3. Symbolika Lwa odnosi się do jego męstwa, odwagi, szacunku i godności. Posiadają one naturalną tendencję do przywództwa, a dzięki swemu silnemu charakterowi, Lwy wcielają się często w role przywódcze, inspirując i pociągając za sobą otoczenie. Przejmując kontrolę są jednak zarazem bardzo towarzyskimi liderami i nie dążą do jakiejś tyranii. Są przy tym bardzo odpowiedzialne i starają się dążyć konsekwentnie do osiągnięcia swych celów życiowych.

4. To najbardziej dumny i pewny siebie znak w zodiaku. Mają one bardzo silne poczucie swojej wartości i mocno nią emanują, wskazując jasno, kto tak naprawdę jest najważniejszy. Są przy tym bardzo ambitne i dążą usilnie do osiągnięcia sukcesu życiowego. Mają nieodpartą potrzebę doskonalenia się i podejmowania ryzyka w realizacji swych ambitnych zamierzeń.

5. Jako znak stały wykazują się ogromnym uporem i stanowczością, szczególnie wtedy, gdy stają w obronie swych przekonań i wartości. Mają w sobie najbardziej rozwiniętą potrzebę bycia w centrum uwagi i pragną uznania dla swych osiągnięć. Chcą być zawsze pierwsze i błyszczeć w świetle reflektorów za swe dokonania. Król jest tylko jeden!

6. Pomimo przywódczych predyspozycji są przy tym bardzo lojalne wobec najbliższych i gotowe są wspierać ich i bronić kiedy znajdą się w trudnych sytuacjach. Wykazują się dużą wrażliwością i kiedy spada na nie krytyka bardzo to przeżywają, poszukując wtedy wsparcia pośród swego dworu.

7. Lwy mają wielkie serce i bardzo często wykazują się wspaniałomyślnością i hojnością. Nie chcą same cieszyć się swym sukcesem i potrafią dzielić się swym bogactwem, również tym niematerialnym.

8. Idealnym zawodem i zajęciem dla urodzonych w fazie Lwa są zawody, w których może być niezależnym liderem. Najwięcej Lwów można odnaleźć więc w polityce, mass-mediach, pośród aktorów, artystów scenicznych, dziennikarzy, czyli wszędzie tam gdzie można być zauważonym, być w centrum uwagi, gdzie liczy się charyzmatyczna osobowość i błyskotliwość.

9. W relacjach Lwy potrzebują ciepła, pasji i ekscytacji. Najlepiej się czują z Baranami i Strzelcami. Relacje z innymi Lwami mogą przerodzić się w rywalizację, co nie kończy się najczęściej najlepiej. Dobrze im również z Bliźniakami, Wagami i Wodnikami. Najgorzej im chyba stworzyć trwałe relacje ze Skorpionami, Rakami i Koziorożcami.

10. Kamieniami przypisanymi do znaku Lwa są: tygrysie oko, topaz, kamień słoneczny, bursztyn i kryształ górski. Jego kolorem jest oczywiście złoty i pomarańczowy.

11. Sławne Lwy: Napoléon Bonaparte, Benito Mussolini, Barack Obama, Fidel Castro, Coco Chanel, Mata Hari, Whitney Houston, Henry Ford, Bill Clinton, Neil Armstrong, Arnold Schwarzenegger, Madonna, Stanley Kubrick, Mick Jagger, Antonio Banderas, Robert Plant. Andy Warhol.

Polecane artykuły