ASTROLOGOS – Astrologia w Teorii i w Praktyce

Faza Wagi w 11 podpunktach

Środek jesieni należy do znaku Wagi. Wenus, patronka tej fazy zodiakalnej, przejmuje teraz panowanie na nieboskłonie; natura powoli wytraca swój impet, dni się zrównują z nocami, a liście żółkną tworząc w lasach piękne pejzaże. Tak jak Byk w maju, tak Waga na jesień, obdarza nas pięknem krajobrazu.

1. Zakres fazy Wagi to: 23 września/22 października. Znak ten, przynależy do jakości kardynalnej w żywiole Powietrza. Władcą jest Wenus, Saturn jest tu wywyższony, Mars jest na wygnaniu zaś Słonce jest w upadku.

2. Podstawową cechą tej fazy zodiakalnej jest równowaga i harmonia. Poszukiwanie balansu i kompromisu są dla Wagi kluczowe, to dzięki tym cechom osoby urodzone w tym czasie, dążą do harmonijnego współistnienia z otoczeniem. Daleko im do brutalnego rozwiązywania sporów jak to czynią Barany. Strategią Wag jest przede wszystkim rozwiązywanie konfliktów poprzez pokojowe i polubowne mediacje.

3. Drugą kluczową archetypową cechą tego znaku jest tworzenie relacji. W horoskopie punkt Wagi, to miejsce w którym spotykamy się z drugim człowiekiem, gdzie przechodzimy z pozycji Ja na My. Otoczenie, druga osoba, związek, to dla Wagi podstawowe elementy świata na których buduje swój świat.

4. Z racji przynależności do żywiołu Powietrza, Wagi są bardzo komunikatywne i potrzebują innych ludzi wokół siebie by móc wymieniać się swymi myślami, wrażeniami i odczuciami estetycznymi. Wagi dążą do trwałych i harmonijnych związków. Jak na znak powietrzny angażują się emocjonalnie bardzo mocno i przy tym dbają o swoje relacje.

5. Rzeczywistość Wag funkcjonuje głównie w sferze umysłu i intelektu, sprzyja to obiektywnemu osądowi nad różnymi punktami widzenia. Ich zdanie najczęściej jest gdzieś pomiędzy. W związku z tym w sporach z innymi, są często niezdecydowane i mają problem z podjęciem decyzji po której stronie się opowiedzieć. W skrajnych sytuacjach, gdzie trzeba wyraźnie powiedzieć – tak albo nie, Wagi przeżywają ogromne bóle decyzyjne.

6. Władczyni znaku Wagi – Wenus jest ukierunkowana tak na relacje jak i na estetykę. To najbardziej wyrafinowany ze znaków zodiaku. Osoby urodzone w tym czasie dbają o swój wygląd i otoczenie. Dobrze się czują w zawodach gdzie wymagana jest elokwencja i miła aparycja. Lubi pracę zespołową i świetnie odnajduje się w dużych strukturach, urzędach, korporacjach. Idealne branże dla Wag, to kreatywne zawody związane z modą, mediacją, reklamą, zarządzaniem projektami, prawem, polityką, finansami.

7. Wagi tworzą najlepsze i trwałe relacje ze zdecydowanymi Baranami, komunikatywnymi Bliźniętami czy intelektualnymi Wodnikami. Ciężko będzie jej stworzyć harmonijną relację ze znakami ziemskimi, gdyż będzie im brakowało lekkości i mogą być po prostu zbyt sztywne dla zwiewnych, eterycznych Wag. Jeśli chodzi o znaki wodne, to będzie tu dysharmonia na poziomie emocji. Raki i Skorpiony, to dla Wag istoty zdecydowanie z innych planet. Ryby, gdzie Wenus jest wywyższona, są jedyną sensowna opcją jeśli chodzi o żywioł Wody.

8. Najważniejszą zaletą tego znaku jest dążenie do zgody i niechęć do zatargów. Wagi naturalnie wtapiają się w otoczenie i próbują współtworzyć miłą atmosferę. Są bardzo towarzyskie a przy tym bardzo źle znoszą samotność więc są bardzo dobrymi kompanami podróży mogąc wspólnie upajać się wzajemną wymianą wrażeń.

9. Wagi mają tendencję do konformizmu i unikania konfrontacji. Chcą za wszelką cenę zadowolić swe otoczenie, przez co mogą mieć problem z posiadaniem wyrazistych poglądów a jeśli już je maja, to starają się nie okazywać ich wprost i głosić ich wokół. Uległość, niechęć do walki, chwiejność emocjonalna, lenistwo i humorzastość są przypadłościami, które często towarzyszą wielu Wagom.

10. Kolorami przypisanymi do Wag to różowy i błękitny. Kamieniami, które harmonizują z tym znakiem to: turmalin, Kwarc Różowy, Jaspis i Onyks.

11. Znane Wagi: Mahatma Gandhi, John Lennon, Brigitte Bardot, Oscar Wilde, Sting, Putin, Margaret Thatcher, Roger Moore, Giuseppe Verdi, Chuck Berry, Luciano Pavarotti, Bob Geldof, Lech Wałęsa, John Coltrane.

Polecane artykuły