Astrologos

Znak Bliźniąt w 11 punktach

W tym wpisie kontynuuje rozpoczętą w zeszłym miesiącu analizę znaków zodiakalnych – tym razem czas na Bliźnięta.

*****************

1. Faza Bliźniąt przypisana jest okresowi pomiędzy – 21 maja a 21 czerwca; reprezentuje żywioł Powietrza i jakość zmienną. Władcą tego znaku zodiaku jest Merkury; żadna planeta nie jest tu wywyższona ani w upadku.

2. Najbardziej charakterystyczną cechą Bliźniąt jest ich zmienność, komunikatywność i wielozadaniowość. Mają one tendencję do adaptowania się do środowiska, przemieszczania się, a ich żywe umysły pragną ciągłego poznawania zarówno innych ludzi jak i otrzymywania nowych dawek informacji.

3. Bliźnięta są znakiem rozumu i w odróżnieniu do zmysłowych Byków czy emocjonalnych Raków, w ich świecie liczy się głównie umysł i przekaz słowny. Język jest dla Bliźniąt głównym kanałem komunikacji i zapewne dlatego największą rzeszę poliglotów znajdziemy właśnie w tej fazie zodiaku.

4. Cechy fazy Bliźniąt bardzo wymownie przedstawia wizerunek tego znaku, w którym bracia – bliźniacy: Kastor i Polluks, dwóch młodych mężczyzn, stojąc przy sobie, połączeni plecami, patrzą się w dwie przeciwne sobie strony. W obrazie tym, zawarta została metafora, w której wskazano takie cechy jak dwoistość, czasem dwulicowość, gdzie w zasadzie w jednym ciele jaki tworzą, panują rożne, często zupełnie odmienne myśli, punkty widzenia. Bliźnięta mają podzielną uwagę i interesują się często bardzo rożnymi rzeczami, potrafią zajmować się rzeczami zupełnie ze sobą niczym nie związanymi. Urodzony w tej fazie potrafi na przykład: pisać wiersze i jednocześnie prowadzić bloga w tematyce motoryzacyjnej.

5. Znak Bliźniąt charakteryzuje osoby bardzo elastyczne, łatwo adaptujące się do rożnych sytuacji. Mają często rozbudowaną osobowość, która poznaje i chłonie wszystko co tylko napotka na swej drodze. Mają żywe umysły, które nigdy nie są do końca nasycone informacjami, często błahymi, o których jutro już nikt nie będzie mówił, jednak dla nich taka aktywność mentalna jest niezwykle istotna; ruch, zmiana, small talk, jest im potrzebny jak rybie woda.

6. Urodzeni w fazie Bliźniąt są osobami niezwykle towarzyskimi i komunikatywnymi, są doskonałymi mówcami i bardzo łatwo nawiązują nowe znajomości. Mają silną potrzebę różnorodności, którą to zaspokajają głównie poprzez otaczanie nowymi osobami.

7. Tak duża potrzeba różnorodności niesie z sobą dla urodzonych w tym okresie często niecierpliwość, zmienność, powierzchowność i często niezdecydowanie. Brak zdolności do dłuższej koncentracji na jednym zadaniu jest często piętą Achillesa Bliźniąt. Jest to znak zmienny i brakuje mu wytrwałości, więc urodzeni w tej fazie często porzucają rozpoczęte projekty, zadania by zabrać się za nową, inną, ekscytującą, pachnącą świeżością działalnością.

8. Bliźnięta, są w miłości mistrzami flirtu i uwodzenia; potrzebują intelektualnych bodźców by zainteresować się kimś bardziej. Mają romantyczną naturę, lubią pisać listy miłosne, jednak ich zainteresowanie partnerem wymaga ciągłego stymulowania, gdyż dla Bliźniąt nie ma nic gorszego jak nuda i rutyna w relacji. Jako, że przynależą one do żywiołu Powietrza, potrzebują partnera, który zapewni im wiele przestrzeni, wolności i będzie chciał się z nim wymieniać wrażeniami, emocjami, myślami, niekoniecznie jakimiś bardzo głębokimi i poważnymi ale generalnie będzie chciał się z nim po prostu komunikować. Najlepsze relacje będą tworzyć z Baranami, Wagami i Wodnikami.

9. Idealną pracą dla Bliźniąt jest zajęcie, w którym można się wykazać inteligencją i wymianą myśli. Przekaz informacji, tak ważny dla nich, popycha ich do branży medialnej, nauczania, handlu czy pisarstwa. Newsroom, targowisko, auto, YouTube, to ich naturalne środowisko, którym czują się najlepiej.

10. Kamieniami przypisanymi do fazy Bliźniąt są: topaz, kryształ górski i hematyt. Kolory, to przede wszystkim żółty i czarny. Roślinami sprzyjającymi są: drzewo orzechowe, konwalia, cynamon, lawenda.

11. Znane i sławne Bliźnięta to: Markiz de Sade, Aleksander Puszkin, Blaise Pascal, Paul Gauguin, Johnny Depp, Clint Eastwood, Donald Trump, John F. Kennedy, George Bush, Królowa Wiktoria, Lech Kaczyński, Andrzej Lepper, Marilyn Monroe, Cezary Pazura, Angelina Jolie, Bronisław Komorowski, Lenny Kravitz.

Polecane artykuły