Astrologos

Mars w Wodniku

Kolejny ingres planetarny do Wodnika za nami. 13 lutego Mars wkroczył do znaku Wodnika i jest w tym momencie czwartą planetą po Słońcu, Merkurym i Plutonie w tym znaku. W tej chwili jest to najmocniej obsadzony znak zodiaku, a za chwilę do tego grona dołączy jeszcze Wenus. Tak więc dominującą energią w najbliższym czasie będzie indywidualistyczny Wodnik i w odcieniach tej właśnie fazy zodiakalnej będzie zdecydowana większość naszych aktywności.

Mars będzie przemierzał Wodnika do 22 marca, a w tym czasie jego energia kinetyczna będzie się łączyć ekscentryzmem i oryginalnością tego znaku. Takie połączenie przynosi przede wszystkim w otaczającym nas polu energetycznym większą niż zazwyczaj potrzebę niezależności i wolności. Jeśli do tego w jakiś sposób znak Wodnika koresponduje z Twoim horoskopem urodzeniowym, przyniesie Ci to szczególnie wzmożoną i zdecydowaną aktywność w tych obszarach. Szczegóły poniżej…

Wodnik to znak społeczny, więc energia Marsa może aktywować u wielu z nas aktywność w przestrzeniach działań grupowych. Wodnik jest zainteresowany tworzeniem egalitarnych, równościowych i wolnościowych projektów społecznych, tak więc możemy w tym czasie odczuwać potrzebę zaangażowania się w jakąś działalność humanitarną czy też w walkę z jakąś niesprawiedliwością, dyskryminacją, przemocą, uciskiem czy nietolerancją, która wydarza się w naszym otoczeniu. Chcemy tu po prostu być bohaterem, który ratuje świat przed złymi siłami.

Mars w Wodniku to silna potrzeba zmian wynikająca z niezadowolenia z obecnej sytuacji, więc może to generować wzmożoną potrzebę gwałtownych i rewolucyjnych aktywności. Pobyt Marsa w Wodniku może przynieść nasilenie napięć społeczno-politycznych na świecie w kierunku radykalnych zmian w panującym paradygmacie – jego status quo. Prawdopodobnie protesty rolników rozszerzą się na inne grupy zawodowe, zaś w polityce zaostrzy się kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego.

Mars przemierzając przez terytorium Wodnika może pobudzać w nas innowacyjność i ekscentryczność. Będziemy bardziej otwarci na eksperymenty i różne nowatorskie i alternatywne aktywności. Możemy stać się też bardziej nieprzewidywalni i impulsywni, co może się przełożyć na dużą zmienność nastrojów. Łączy się tu bowiem element Ognia z elementem Powietrza – żywioły, które się wzmacniają i pobudzają wzajemnie. Łatwiej w tym czasie możemy ulec słomianemu zapałowi, szybko się nakręcać i odpalać niepotrzebne emocje. Lepiej w tym czasie nie podejmować wiążących decyzji, gdyż lepiej będzie to zrobić, gdy Mars wkroczy do ziemskiego znaku Koziorożca.

Tak więc… Liberté, Égalité, Fraternité.

Polecane artykuły