Astrologos

Astrokalendarium – Analiza sytuacji astrologicznej. 17 – 25-listopada

17 listopada Słońce połączy się z Marsem tworząc koniunkcję. Energie Skorpiona się w tym czasie bardzo nasilą, gdyż władca tego znaku – Mars, znajduje się w swym królestwie i wraz solarną ognistą energią, zintensyfikuje nasze emocje, pasję, wolę działania, naszą determinację i koncentrację na osiągnięciu naszych celów. To czas zaangażowania i zdecydowania, gdzie nasza tożsamość (Słońce) łączy się z energią i działaniem (Mars), dzięki czemu, jesteśmy w stanie pokonać wiele przeciwieństw i odważniej, świadomie, podjąć się trudnych zadań. Jeśli masz jakieś planety w 25 stopniu swojego horoskopu, możesz odczuć szczególnie ten tranzyt w formie jakiejś przemiany, transformacji, poczucia regeneracji jak i w postaci większej impulsywności czy konfliktowości. Dobrze jest więc w tym czasie kontrolować bardziej niż zwykle swoje emocje i nie poddać się jakimś destrukcyjnym impulsom.

23 listopada Słońce w Strzelcu utworzy kwadraturę z Saturnem w Rybach. Żywioł Ognia wejdzie w napięciową interakcję z saturniczą energią w żywiole Wody. Słońce symbolizuje naszą podstawową tożsamość i jaźń, zaś Saturn związany jest z odpowiedzialnością, strukturą, zaliczaniem egzaminów życiowych, trudnościami i spowolnieniami. Układ taki wskazuje, że możemy w tym czasie zmierzyć się z pewnymi blokadami, trudnością w rozumieniu naszej sytuacji życiowej, naszych celów i pewnym wyhamowaniem ich w realizacji. Możemy odczuć, że nasze pomysły, energia, entuzjazm, zderzają się z jakąś emocjonalną, niezidentyfikowaną, trudną do wyrażenia potrzebą poszukiwań wewnętrznych, eskapizmem, odrealnieniem, powodując wyhamowanie naszego pędu życiowego i spowolnienie a nawet zatrzymaniem naszych działań.

25 listopada Mars w Strzelcu utworzy kwadraturę z Saturnem w Rybach. Mars odpowiedzialny za nasze działanie, energię i ambicje wejdzie w konflikt z saturniczną blokadą, która tworzy trudności w swobodnym wyrażaniu naszej woli i w realizacji naszych zamierzeń. Mars i Saturn to antagoniści i kiedy wchodzą z sobą w interakcj, to jest czas gdzie możemy mieć problem w ich integracji. Ognisty Mars w ognistym Strzelcu, spotka się z ziemsko-wodną pasywną energią Saturna. Układ taki tworzy konflikt pomiędzy naszą impulsywna potrzebą działania, a powolnym, mozolnym i trwałym tworzeniem struktur, wszystko to w dodatku naznaczone będzie emocjonalną rybią inercją. Mogą się pojawić jakieś zahamowana i blokady w przepływie naszej energii życiowej. Będzie to, do pewnego stopnia, kontynuacja wyżej omawianego tranzytu Słońca do Saturna, jednak tu, nasza energetyka może być bardziej obniżona. W tym czasie nasza cierpliwość, dyscyplina i zrównoważenie będą szczególnie pożądane. Na szczęście jest to szybki tranzyt i po około trzech dniach straci swą moc.

Polecane artykuły