Astrologos

Znak Panny

Koniec sierpnia i wrzesień, to czas żniw i zbioru plonów. Pola i ogrody pustoszeją zaś spiżarnie zapełniają się tym wszystkim nad czym pracowano od wiosny. W fazie Panny wchodzimy w czas intensywnej pracy, skończyła się tu lwia sielanka i przyszedł czas kiedy trzeba zakasać rękawy, ruszyć w pole i zbierać plony, gdyż to od nich zależy nasze przeżycie a każde ziarenko należy policzyć i w pełni wykorzystać.

Faza Panny przypada pomiędzy 22/23 sierpnia a 22/23 września. Przynależy do żywiołu Ziemi i jest w jakości zmiennej. Władcą tego znaku jest Merkury i co ciekawe, jest tu równocześnie wywyższony. Jowisz jest tu na wygnaniu a Wenus w upadku.

Podstawową i najważniejszą funkcją fazy Panny jest analiza, to wokół niej kręci się jej cały świat. Panny są bardzo bystrymi obserwatorami i wiecznie analizują najdrobniejsze szczegóły poddając je obróbce umysłowej i logicznej. Merkury władając w Pannie jest mocno uziemiony a jego zadania są bardziej poważne i głębokie w odróżnieniu od tego, jak się zachowuje będąc w swym drugim królestwie – Bliźniąt.

Nieodłącznym atrybutem fazy Panny jest perfekcjonizm. Będąc niezwykle krytyczne, Panny dążą nieustannie do udoskonalania i usprawniania wszystkich rzeczy wokół siebie. Są w tym niezwykle skrupulatne i z ogromną starannością i dokładnością, porządkują i organizują swoje otoczenie.

Pracowitość jest kolejnym niezwykle ważnym wyznacznikiem tej fazy zodiaku. Panny oddają się swym obowiązkom bez reszty i nie spoczną póki nie wykonają swych zadań najlepiej jak mogą. Mimo, iż często wykonana praca jest absolutnie bez zarzutu i dla otoczenia jest wręcz wzorcowa, to jednak one same nigdy nie są z niej do końca zadowolone.

Panny są niezwykle skromne i nie szukają uznania za swe działania. Nie mają skłonności do chwalenia się swymi osiągnięciami i są raczej bohaterami drugiego planu i nie tracąc czasu na czcze rozmowy i upajanie się nieistotnymi dla nich pochwałami.

Panny są niezwykle odpowiedzialne i wszystko czego się podejmują robią z najwyższą troską i starannością. Są bardzo wiarygodne i rzetelne. Wykazują się nienagannym zachowaniem, dbając przy tym o swą reputację, starają się realizować wysokie standardy moralne w swym życiu.

Obok znaku Ryb, Panny są najbardziej opiekuńczą fazą zodiaku. Ich misją często jest pomoc, troska i służba wobec świata. Wykazują się przy tym tendencją do zamartwiania się i przejmowania się wieloma szczegółami przez co są bardzo podatne na stres.

Niezwykle ważną rzeczą dla osób spod znaku Panny jest dieta i dbałość o zdrowie. Są one bardzo często apologetami zdrowego trybu życia i odżywiania, dbając przy tym nieustannie o czystość i higienę swego otoczenia. Czyściej niż w innych znakach występują tu przypadki hipochondrii.

Najlepszymi partnerami dla Panny są ziemskie znaki, czyli: Byki i Koziorożce a także wodne Raki. Lepiej żeby nie wchodziły w bliższe relacje z Lwami, Wagami, Wodnikami i Rybami.

Zawody w których najlepiej spełnią się Panny, to dziedziny w których można połączyć systematyczność, analityczność i staranność, cierpliwość, zdrowie. Wymienić tu można przykładowe zawody takie jak: lekarz, zielarz, księgowy, higienistka, dietetyk, naukowiec, inżynier, asystent, zegarmistrz, etc.

Znane Panny: Michael Jackson, Matka Teresa z Kalkuty, Amy Winehouse, Michael Faraday, John Locke, Freddie Mercury, Aleksander Łukaszenko, B.B. King, Roger Waters, Lance Armstrong, Agatha Christie, Salma Hayek, Johann Wolfgang von Goethe, Sean Connery, Stephen King.

Polecane artykuły