Astrologos

Koźla superpełnia w Koziorożcu

3 Lipca Księżyc w znaku Koziorożca znajdzie się w opozycji do Słońca, które przebywa obecnie w znaku Raka. Jest to tzw. Superpełnia, czyli pełnia, kiedy Księżyc zbliża się do Ziemi znacznie bliżej niż zwykle, a co za tym idzie jego blask i oddziaływanie na nas jest również o wiele mocniejsze.

Pełnia ta, jest okresem gdy szczególnie ujawnia się potrzeba stworzenia prawdziwej równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Władcą znaku Raka jest Księżyc, który w czasie tej pełni znajdzie się w królestwie Saturna, gdzie znajduje się na tzw. wygnaniu – czyli w miejscu, gdzie nie czuje się swobodnie i musi akceptować prawa, które mu nie sprzyjają. Z tego względu przez najbliższe dwa tygodnie do najbliższego nowiu wypadającego 18 lipca, ścierać się będą w naszym życiu przeciwstawne siły i potrzeby takie jak: dom i praca, rodzina kontra aspiracje zawodowe, potrzeba ciepła domowego i chęć zaistnienia w świecie.

Koziorożec to faza zodiakalna, w której chcemy pracować i czujemy potrzebę dyscypliny, działania pod presją i parcia do przodu, a raczej w górę, na sam szczyt, gdzie poczujemy się spełnieni i docenieni. Tak więc przez najbliższe dwa tygodnie możemy odczuwać pewną wewnętrzną presję by robić coś więcej w sferze zawodowej, finansowej; możemy chcieć po prostu więcej, tak by nasze cele, ambicje realizowały się ,by świat nas zauważył i docenił. Czas pełni w Koziorożcu, sprzyja koncentracji naszej uwagi na definiowaniu naszych celów i skupieniu się na podejmowaniu konkretnych działań, które prowadzą do ich osiągnięcia. To czas, kiedy nasze ambicje, wytrwałość i zdeterminowanie szczególnie się nasilają, co przyczynia się do większej motywacji w dążeniu do naszych celów i potrzeby osiągnięcia sukcesu. W tym okresie mamy możliwość szczególnie skupić się na konkretach i jesteśmy w stanie popchnąć nasze zamierzenia w kierunku ich realizacji. Tak więc słowa kluczowe: koncentracja, dyscyplina, ambicja, samokontrola, racjonalne zarządzanie swym czasem i energią, są dla nas drogowskazem na najbliższe 2 tygodnie do najbliższego nowiu.

Energiom pełni w Koziorożcu sprzyjać będzie trygon Księżyca do Jowisza w znaku Byka, który będzie poszerzał i aktywizował żywioł Ziemi, tak bardzo ważny w materializacji naszych celów.

Tak więc, mierzmy wysoko i wspinajmy się wysoko, jak to czynią Koziorożce.

Polecane artykuły