Astrologos

Znak Raka w 11 podpunktach

Nadeszło astronomiczne lato, którego początek wyznacza Słońce wchodzące do znaku Raka. Jakimi szczególnymi cechami charakteryzuje się ten czas? Czym wyróżniają się Raki?

1. Faza Raka trwa mniej więcej pomiędzy 21 czerwca a 22 lipca, reprezentuje żywioł Wody i jakość kardynalną. Władcą Raka jest Księżyc, Jowisz jest wywyższony, Saturn jest na wygnaniu, a Mars znajduje się w upadku.

2. Najbardziej rozpoznawalną cechą Raków jest ich emocjonalność i wrażliwość. Urodzeni w tym czasie mają zdolność do wyczuwania nastrojów i współodczuwania emocji. Pomaga im w tym niezwykle silna intuicja, która umożliwia im odczytywać sytuacje bez konieczności korzystania z języka czy słów.

3. Opiekuńczość i potrzeba ochrony najbliższych, to również najbardziej charakterystyczna cecha Raków. Drzemie w nich niezwykle silny instynkt opieki, który roztaczają w szczególności wobec swych dzieci i rodziny. Troska, potrzeba ochrony, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i wsparcia są dla nich niezwykle silnymi potrzebami życiowymi.

4. Bardzo często u Raków rozwinięta jest wielka wyobraźnia, która wynika z ich równie wielkiej wrażliwości. Raki podobnie jak i Byki należą do najbardziej kreatywnych i twórczych artystycznie jednostek w całym zodiaku.

5. Raki odnajdują się najlepiej w prywatnej przestrzeni i mają tendencje do introwersji. Często lubią przebywać same, w swoim domu, pośród najbliższych, co pomaga im kontaktować się ze swym ogromnym światem wewnętrznym, dokonywać refleksji i introspekcji. To w swej przestrzeni wewnętrznej czują się najlepiej i dokonują tu regeneracji swych sił witalnych.

6. Urodzeni w fazie Raka darzą szczególną estymą tradycje i wszystko co ma związek z korzeniami ich rodziny, rodu, narodu. Szanują wiedzę historyczną, jak i wiedzę przekazywaną przez seniorów i starszyznę. Rodzina jest centrum ich wszechświata. Lokalność, tzw. małe ojczyzny i utożsamianie się z miejscem w którym się urodzili, jest częstą cechą Raków.

7. Raki są najbardziej wycofanym i ostrożnym znakiem zodiaku. Przed podjęciem decyzji bardzo długo dokonują analizy, która ma zminimalizować ryzyko i pomóc im podjąć takie decyzje, które sprzyjać będą ich bezpieczeństwu. Urodzeni w tej fazie dążą do harmonii w swym otoczeniu i unikają jak tylko mogą konfliktowych sytuacji chcąc tworzyć jak najbardziej spokojne i stabilne środowisko wokół siebie.

8. Najbardziej harmonijne relacje tworzą Raki z wodnymi znakami – Skorpionami i Rybami. Stabilny związek stworzą również z materialnymi Bykami, Pannami i czasem również z Koziorożcami jeśli te, pohamują choć trochę swój pęd ku karierze. Trudno im będzie znaleźć porozumienie z Baranami, Bliźniętami, Lwami, Strzelcami czy Wodnikami.

9. Idealna praca dla Raka, to praca wykonywana w domu.. Są one urodzonymi domatorami więc wszelkie zajęcia, które będą mogły wykonywać bez opuszczania swej bezpiecznej domowej przestrzeni, będą dla nich idealne.

10. Kamieniami przypisanymi do fazy Raka są: opal, kamień księżycowy, awenturyn i perła. Kolorem Raka, jest zaś kolor srebrny – taki jak tarcza Księżyca w czasie pełni.

11. Sławne Raki: Meryl Streep, Lionel Messi, Księżna Diana, Elon Musk, Robin Williams, Tom Cruise, Nikola Tesla, Nelson Mandela, Mike Tyson, Tom Hanks, Harrison Ford, Sylvester Stallone, Julius Caesar , Alan Turing, George Michael

Polecane artykuły