Astrologos

Nów w znaku Ryb

10 marca w godzinach przedpołudniowych Księżyc utworzy zerową koniunkcję ze Słońcem i będzie to punkt kulminacyjny nowiu w znaku Ryb.
Księżyc w tym czasie będzie szczególnie silny za sprawą dwóch czynników. Pierwszym z nich jest naturalna koherencja Księżyca i archetypu Ryb poprzez wspólny żywioł Wody. Obydwa elementy są też mocno introwertyczne, żeńskie, emocjonalne i delikatne. Dużo bardziej wpasowuje się Księżyc w energie Ryb niż w Wenus, która jest w tym znaku wywyższona, ale nie pora tu roztrząsać tą kwestię. Drugim ważnym czynnikiem potęgującym działanie tego nowiu jest bliska koniunkcja Księżyca i Słońca z Neptunem – współwładcą Ryb. Będzie to siedmiostopniowa orba, a więc całkiem mocna. Tak bliska obecność Neptuna do świateł horoskopu uczyni najbliższy nów wyjątkowym jeśli chodzi o jego siłę oddziaływania na nasze emocje, podświadomość, wyobraźnię, sny, intuicje czy ogólną sensytywność.

Nów będący początkiem cyklu jest najlepszym czasem do oczyszczania tak by zacząć nową fazę bez bagażu poprzedniego cyklu. W czasie tego nowiu naszą uwagę warto przekierować na oczyszczenie emocji. Energetyka Księżyca będzie szczególnie silna, co pomoże nam dotrzeć do głębszych pokładów naszej psychiki, naszych emocji, gdzie możemy eksplorować niewidzialne światy archetypu Ryb. Obecność Słońca – świadomości, rozświetli nam przestrzenie, w których skryły się różne wyparte w codzienności naszego życia emocje. Teraz jest okazja ażeby się z nimi skonfrontować.

Najbliższe dwa dni to dobry czas na medytacje, modlitwy, praktyki magiczne, rytuały, które pozwolą nam skontaktować się z naszymi wewnętrznymi przewodnikami, Aniołem Stróżem, czy innymi boskimi siłami, energiami, etc.
Ryby to przestrzeń rozpuszczania. Nów w tym znaku to najlepszy i najmocniejszy czas na odpuszczenie i przebaczenie. Możemy wykorzystać tą falę energii do rozwiązania więzów, którymi jesteśmy spętani przez urazy czy poczucie krzywdy. Z całą pewnością pomoże to nam odzyskać lekkość i spowoduje, że odbudujemy nasze zaufanie do otoczenia.

Jeśli mamy jakieś predyspozycje artystyczne, dobrze jest zacząć podczas tego nowiu jakieś aktywności, które pozwolą nam wyrazić nasz potencjał twórczy. To naprawdę bardzo mocny czas do zasiania różnych nasion z kreatywnymi i twórczymi projektami.
Czas nowiu w przestrzeni Ryb to też właściwy moment na złożenia zamówienia do Kosmosu i zaproszenie do naszego życia większej ilości magii, romantyzmu i fantazji.

Polecane artykuły