Astrologos

Ingres Merkurego do znaku Wodnika

5 lutego Merkury wkroczy do znaku Wodnika, gdzie będzie przebywał do 23 lutego. Merkury to energia planetarna, która zawiaduje przede wszystkim komunikacją i wymianą handlową. Wodnik, jako znak powietrzny, jest dla Merkurego przyjaznym obszarem, w którym może swobodnie manifestować swoje działania.

Pobyt w tym znaku będzie czasem, kiedy zostanie pobudzona nasza potrzeba działania w grupie. Wodnik jest przestrzenią społeczną, gdzie działamy zbiorowo, gdzie chcemy zaistnieć w przestrzeni publicznej. Będziemy też bardziej kreatywni. Wodnik bowiem to obszar innowacji i niekonwencjonalności, tak więc nie zdziw się, jeśli wpadniesz na jakiś szalony pomysł, który poprzestawia szyki w twoim życiu.

Wodnik lubi nowe technologie, szczególnie te związane z komunikacją. Merkury zaś, jako planeta handlu, sprawi, że możesz w tym czasie zechcieć zakupić sobie nowy telefon lub komputer, dzięki którym będziesz mogła swobodniej komunikować się z otoczeniem.

Przejście z ziemskiego Koziorożca do lekkiego i powietrznego Wodnika spowoduje, że odczujesz więcej luzu w komunikacji. Sztywność i formalizm zostaną zamienione na swobodną i luzacką energię, która sprawi, że lepiej poczujesz się w trampkach i w dresie niż w szpilkach i garsonce. W tym czasie możesz też poczuć, że jesteś zmęczona utartymi schematami i zechcesz czegoś nowego. Otworzysz się bardziej niż zwykle na nowe, nieszablonowe i niekonwencjonalne rozwiązania.

Merkury w Wodniku działa w szybki i gwałtowny sposób. Umysł tu się nie zastanawia za wiele, co powoduje, że jesteśmy dużo bardziej spontaniczni niż zazwyczaj. Nasza intuicja będzie wyostrzona, a my będziemy mieli dostęp do sfer umysłu, które najczęściej są blokowane przez normy społeczne i obyczajowość. Wodnik to faza zodiakalna, gdzie doznajemy ich rozluźnienia, dzięki czemu możemy się otworzyć na nowe sytuacje w naszym życiu. Możemy poczuć się przy tym bardziej asertywni i zbuntowani. Nasze postrzeganie świata stanie się bardziej krytyczne i nonkonformistyczne. Pobyt Merkurego w Wodniku to bardzo barwny moment w naszym życiu, szczególnie jeśli posiadasz tam jakąś planetę, którą będzie aktywował w tym czasie.

Czy jesteś gotowa na zmiany?

Polecane artykuły