Astrologos

Merkury w retrogradacji w znaku Byka

Cóż to będzie za czas…

Będąc nadal w strefie zaćmienia Słońca z 20 kwietnia wycofujemy się ze świata i zwalniamy na ponad 3 tygodnie z naszymi merkuriańskimi aktywnościami.

Merkury, jak każda inna retrogradująca planeta, wchodzi najpierw jednak w fazę cienia, która zaczęła się 7 kwietnia, a wyjdzie z niego po zakończeniu ruchu wstecznego dwa tygodnie później czyli 31 maja. Do tego czasu dobrze jest być wyrozumiałym dla wszelkich nielogicznych sytuacji w naszym życiu, gdyż Merkury w tym czasie traci swój blask i zatraca się w odmętach irracjonalności.

Zasadniczym celem retrogradacji Merkurego w naszym życiu jest spowolnienie i refleksja.

Merkury, to bardzo ważna planeta w naszym zglobalizowanym i skomunikowanym świecie. Planeta ta, rządząca, myśleniem, intelektem, handlem, podróżami, komunikacją, wchodząc w retrogradację zmienia diametralnie wyrażanie swej ekstrawertycznej energii. Mogą więc, w związku z tym, pojawiać się w tym czasie różnego rodzaju, odmienne od codziennych „formuły” w porozumiewaniu się, przekazywaniu informacji czy przemieszczaniu się. Wchodząc w tryb wsteczny, Merkury staje się bowiem bardziej introwertyczny, wycofany, spowolniony, zwrócony do wnętrza, przez co możemy mieć wrażenie, że świat wokół nas zwalnia, a my tracimy rozpęd wyhamowując nasze aktywności.

Z racji swego wszędobylskiego charakteru w naszym teleinformatycznym i skupionym na przemieszczaniu się świecie, Merkury w retrogradacji, może powodować w życiu wielu osób, wrzucenie, jeśli nie biegu wstecznego, to redukcję prędkości życiowej „na dwójkę” czy „jedynkę”, przez co nasz świat na chwilę może znaleźć się w stanie pewnej nierównowagi a nawet lekkiego chaosu. Nie zdziwmy się więc, jak nie wysiądziemy na właściwym przystanku, zepsuje nam się samochód, telefon czy też wyślemy niechcianą wiadomość komuś najmniej odpowiedniemu.

To dobry więc czas, by skupić swą aktywność życiową – głównie mentalną, na życiu wewnętrznym, dokonując refleksji i retrospekcji. W fazie retrogradacji najlepiej nie dokonywać poważnych decyzji handlowych czy wyjazdów w dalekie strony, a lepiej jest odłożyć je i skupić się na dokładnym planowaniu i zorganizowaniu swych zamierzeń, które po rozpoczęciu ruchu prostego będziemy mogli realizować już ze sprzyjającymi wpływami Merkurego. Unikniemy dzięki temu, różnego rodzaju reklamacji, opóźnień, nieporozumień handlowych, pomyłek, etc. Dobrze jest zadbać w tym czasie o nasze urządzenia komunikacji ze światem i zrobić np. backup w komputerze czy ważnych danych w telefonie.

Byk, to znak zodiaku związany z ziemią, pieniędzmi, zmysłowością, stabilnością, uporem, dlatego retrogradacja Merkurego w Byku może wpłynąć na nasze podejście do materii i podejmowanie decyzji związanych z szeroko rozumianym światem finansów.

Efektywność naszego życia, zależy w dużej mierze od naszej zdolności do przełączania się i podłączania do bieżących potencjałów kosmicznych. Przełożenie wajchy w energetyce naszej aktywności, jakie przyniesie nam odpowiedzialny głównie za sferę mentalną Merkury, jest testem na taką elastyczność, a jeśli dzieje się to w stałym, materialnym znaku Byka to tym bardziej możemy odczuć wpływ tej fazy w naszym codziennym życiu.

Podczas retrogradacji Merkurego w Byku, warto przeanalizować swoje zasoby i plany finansowe na przyszłość. To dobry czas by zwrócić uwagę na to, jak wydajemy swoje pieniądze i czy są one wydawane zgodnie z naszymi zasadami. Warto też zwiększyć ostrożność w kontaktach biznesowych i dokładnie analizować dokumenty i umowy przed ich podpisaniem.

W trakcie tej retrogradacji pojawić się może tendencja do zbytniego przywiązania się do materii, a także skłonność do nadmiernego skupienia się na sobie i swoich potrzebach. Byk jest znakiem w jakości stałej i ziemskiej w połączeniu ze wstecznym ruchem Merkurego, może to prowadzić do zachwiania strefy bezpieczeństwa i finansów. Warto w tym czasie nie wykonywać jakiś działań pozbawionych racjonalnych podstaw w naszym życiu.

Szczególną atencję na tą retrogradację, powinny zwrócić osoby, mające planety osobiste (Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus, Mars) od 15 do 5 stopnia Byka.

Polecane artykuły