Astrologos

Faza Byka

Nietypowo, bo zaczynając od znaku Byka, będę co miesiąc przestawiał w 11 podpunktach cechy charakterystyczne dla danego znaku zodiaku. Postaram się zrobić to w sposób przystępny i jasny, co pozwoli Ci usystematyzować informacje o znakach zodiaku.

1. Faza Byka jest jest przypisana okresowi, pomiędzy 19/20 kwietnia a 20/21 maja, reprezentuje żywioł Ziemi i jakość stałą. Władcą tego znaku jest planeta Wenus, Księżyc jest wywyższony a Mars jest na wygnaniu.

2. Byk to ciężkie i silne zwierzę. Osoby urodzone w tym znaku potrafią długo i ciężko pracować by osiągnąć swoje cele. Są zdolne do pracy fizycznej i zwykle wykazują się siłą i wytrzymałością, stad bardzo często osoby urodzone w tej fazie zodiakalnej doskonale radzą sobie w zawodach związanych z budownictwem, ogrodnictwem i rolnictwem. Cecha ta wynika z przynależności Byka do żywiołu Ziemi.

3. Osoby urodzone w znaku Byka są bardzo cierpliwe, stabilne i wytrwałe, są też bardzo uparte i mają w sobie duży opór wobec zmian. Gdy już podejmą decyzję, trudno je przekonać do zmiany zdania. Ta oporność na zmiany mogą czasami prowadzić je do stagnacji w życiu. Swoje życie zwykle starają się utrzymać w stałych i przewidywalnych torach. Często mają też skłonność do bycia nieco zaborczymi w swoich relacjach. Cechy te wynikają z jakości stałej.

4. Byki mają tendencję do gromadzenia rzeczy i są bardzo przywiązane do tego co posiadają. Zwykle są one bardzo ostrożne w wydawaniu pieniędzy i mają skłonność do oszczędzania.

5. Bykiem rządzi planeta Wenus, która symbolizuje miłość, urodę i sztukę; często więc osoby z tej fazy zodiaku wykazują talent artystyczny i wrażliwość na piękno. Byki są znane z tego, że są bardzo zmysłowe, kochają przyjemne i estetyczne rzeczy.

6. Osoby urodzone w fazie Byka lubią smaczne jedzenie i komfortowe życie. Cenią sobie wygodę, luksus i przyjemności. Uwielbiają spędzać czas w domu, gotować smaczne potrawy i cieszyć się dobrym winem.

7. Lojalność i przywiązane do swojej rodziny i przyjaciół, to cechy jak najbardziej bycze. Lubią też spędzać z nimi czas. Często są to także osoby bardzo cierpliwe i wyrozumiałe, co sprawia, że są one dobrymi słuchaczami i doradcami. Cenią sobie stabilność w związkach i zwykle starają się tworzyć trwałe i silne relacje.

8. Najlepsze związki Byki współtworzą z Rakiem, Skorpionem, Koziorożcem i Rybami. Trudno im stworzyć harmonijną relację z Baranem, Bliźniętami, Lwem i Wodnikiem.

9. Ludzie urodzeni w znaku Byka są praktyczni, działają na podstawie faktów i danych. Przed podjęciem decyzji dokładnie analizują sytuację by podejść do niej z rozsądnie i racjonalnie. Potrafią rozwiązywać problemy w sposób logiczny i pragmatyczny. Osoby te zwykle mają umiarkowane podejście do życia i nie są skłonne do przesadnego ryzyka.

10. Kolorami przypisanymi do znaku Byka są zielenie, brązy i beże. Kamienie, które korespondują z tym znakiem to: agat, malachit, kwarc różowy, szmaragd, szafir.

11. Znane osoby urodzone w tej fazie zodiakalnej: Elizabeth II, Saddam Hussein, William Shakespeare, Lenin, Ulysses S. Grant, Jan Paweł II, Robespierre, Mark Zuckerberg, Sid Vicious, Karol Marks, Jack Nicholson, Pierce Brosnan, Al Pacino, Salvadore Dali, Ella Fitzgerald, Pol Pot, Barbra Streisand, Stevie Wonder, Duke Ellington, Harry Truman.

Polecane artykuły