Astrologos

Tina Turner – Królowa Rock 'n’ Rolla

24 czerwca 2023 rok, odeszła Tina Turner – posiadaczka jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów muzyki pop. Była nie tylko wokalistką ale też autorką tekstów, tancerką, aktorką, pisarką, choreografem. Szacuje się, że sprzedała ponad 100 mln. płyt, otrzymała 12 nagród Grammy, w tym za album: Private Dancer z 1984 z przebojem – What’s Love Got to Do with It.

Tina Turner urodziła się w fazie Strzelca z silnie podkreślonym żywiołem ognia. Trzy planety osobiste – Słońce, Merkury i Wenus w niezależnym i poszukującym znaku Strzelca sprawiają, że jej twórczość wyróżniła się pośród innych wykonawców muzyki pop.

Szczególną uwagę jeśli chodzi o jej kreatywność i talent artystyczny, należy zwrócić na Wenus w piątym domu w kwadraturach do Neptuna i Jowisza. Ta pierwsza napięciowa dawała jej ogromną kreatywność i wrażliwość artystyczną. Osoby z takim aspektem bardzo często odczuwają silne emocje, które mogą się stać potężnym katalizatorem twórczości. Kwadratura ta często prowadzi do idealizowania miłości i romantycznych związków, niezauważania rzeczywistości, a w konsekwencji do późniejszych rozczarowań. Tak mogło być w przypadku jej pierwszego małżeństwa, które było dla niej pasmem koszmaru trwającym 16 lat. Druga kwadratura – Wenus z Jowiszem, wzmagała jej kreatywność i dawała jej niezwykła popularność.

Jednak to bardzo silne Słońce, było jej największym atutem. Mocno aspektowane trygonem do Plutona i kwadraturą do Marsa, dawało jej dostęp do ogromnych pokładów energii, zaś opozycja do Księżyca w Bliźniętach, tworząca wewnętrzne napięcie pomiędzy potrzebami emocjonalnymi a dążeniami Słońca do wyrażania się, dawało jej dodatkowe siły twórcze. Księżyc znajduje się w horoskopie Tiny Turner w 10 domu i posiada również, tak jak jej Słońce, silne aspekty: sekstyl z Plutonem i kwadraturę z Marsem, co sprawiało, że jej twórczość była nacechowana niezwykle silnym, chwytającym za serce przekazem emocjonalnym.

Kolejnym niezwykle silnym i ważnym elementem horoskopu Tiny Turner jest półkrzyż. Figura ta jest bardzo często zawarta w horoskopach ludzi ciężko doświadczonych przez życie, które to jednak, jeśli przebrną przez wszystkie jego trudy, dochodzą do wielu sukcesów i osiągnięć. Półkrzyż oparty o Słońce, Merkurego, Księżyc i Marsa sprawia, że jej życie osobiste było nacechowane pasmem trudnych sytuacji i dopiero w późniejszym okresie jej życia, kiedy wyszła drugi raz za mąż i została buddystką, odzyskała równowagę życiową.

I last but not least, ascendent we Lwie, który jakże charakterystycznie, ujawnił się w jej niezwykłym wizerunku scenicznym w postaci fryzury, która niechybnie przypomina właśnie lwią grzywę. Do tego lwiego imagu należy dodać również spódniczki mini, nieodłączny element jej występów scenicznych.

W horoskopie Tiny Turner możemy zauważyć jak bardzo aspekty napięciowe, sprawiają, że sukces i kariera, okupione są bardzo często trudnościami na polu osobistym; jak sztuka, jej głębia są nieodłącznym efektem trudnych doświadczeń życiowych. Jednak to tylko dzięki tym twardym aspektom, można rozwinąć się i przełamać swoje ograniczenia. Nie bójmy się więc ich w naszych horoskopach.

Polecane artykuły