Astrologos

Całkowite zaćmienie Słońca w znaku Barana

Dzisiejsze całkowite zaćmienie Słońca w znaku Barana pomimo tego, iż występuje głównie w Ameryce Północnej, to jednak jego znaczenie ma charakter globalny. W powiedzeniu: gdy Ameryka ma katar, to cały świat kicha jest bowiem zawarta prawda o zglobalizowanej naturze naszej współczesności.
Ameryka dotknięta tym zaćmieniem z pewnością w zainicjuje zmiany na całym świecie. Zaćmienia mają naturę plutoniczną, wyrażającą się głównie poprzez zniszczenie, transformację i odnowę. Zaćmienie to wystąpi w 19,24 stopniu Barana, w koniunkcji z Chironem, planetoidą, która reprezentuje archetyp Zranionego Uzdrowiciela. Koniunkcja ta dodatkowo będzie w tzw. punkcie Cazzimi – w Sercu Słońca, co sprawia, iż Chiron ma tu wielką moc. Reprezentuje zarówno kryzysy i traumy jak i zdolność do odnowy, uleczania i regeneracji sił. To czas kiedy mogą uaktywnić się czynniki, które ujawnią nasze rany ale też rzucą światło świadomości na nie, co daje okazję przyjrzeniu się im z bliska, a tym samym umożliwi rozpoczęcie procesu uzdrawiania. Obecne zaćmienie, to czas odnowy i uzdrowienia naszych wzorców i jeśli podejmiemy teraz to wyzwanie może to przynieść nam ono okres znaczącego postępu.
Nałożenie tych dwóch jakości – Chirona i zaćmienia Słońca, sprawia, iż jest to czas dużej rekonstrukcji w globalnych strukturach energetycznych świata jak i na poziomie indywidualnym. Baran jako znak kardynalny w żywiole Ognia, sprawia, iż zmiany te mogą mieć charakter nagły, inicjując nowe rozdanie w naszej rzeczywistości.
Wpływ zaćmienia oddziałuje do następnego zaćmienia – czyli mniej więcej około pół roku. Również przejścia planet osobistych przez punkt zaćmienia będzie trigerowac zmiany w naszym życiu. Na poziomie indywidualnym, zaćmienie to, jeśli w jakiś sposób dotyka naszych ustawień urodzeniowych, odsłoni Twoje Ja, indywidualność, w opozycji do otoczenia. Zaćmienie to nastąpi na Węźle Północnym, co wskazuje na pozytywny wydźwięk jego znaczenia – otwiera się nowy horyzont, przestrzeń do zmian w nadchodzącej przyszłości.
Zaćmienie w Baranie będzie miało charakter marsowo-solarny – odbędzie się w dekanacie Lwa, co dodatkowo nada mu siły sprawczej. Zaćmienie Słońca to kosmiczna energia, która jest bardzo potężna i nieprzewidywalna. To czas zmiany i przełomów. To czas odkrycia ukrytych prawd i tajemnic, które jeśli teraz w jakiś sposób ujawnimy, otworzą przed nami nowy horyzont i wskażą z duża jasnością nasz cel życia.
Obecne zaćmienie to też czas odważnych decyzji i wysyłania intencji do Wszechświata, tak by uruchomił w naszym życiu procesy, które przyniosą nam pozytywne zmiany, otwierające przed nami drogę do spełnienia naszych najgłębszych potrzeb.

Polecane artykuły