Astrologos

Noc Kupały – Pełnia w Koziorożcu

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst

Przesilenie letnie – 21 czerwca – oznacza moment szczytowy mocy Słońca, kiedy znajduje się ono w najwyższym punkcie nieba i przekazuje na Ziemię maksymalną energię.

W większości regionów świata symbolizuje to triumf światła nad ciemnością. Z astrologicznej perspektywy jest to przejście Słońca do znaku Raka, związanego z domem rodzinnym, wspólnotą, dziećmi i, ogólnie mówiąc, z naszymi korzeniami. W naszej słowiańskiej kulturze celebruje się ten czas jako Noc Kupały – święto miłości i płodności.

W tym roku przesilenie letnie nakłada się na pełnię Księżyca w znaku Koziorożca, sprzyjającą realizacji celów, odpowiedzialności i dyscyplinie. To czas realizacji i manifestacji naszych zawodowych celów, podjętych wcześniej działań i zobowiązań. Księżyc w Koziorożcu wskazuje na pewną wstrzemięźliwość emocjonalną oraz na potrzebę wyważenia życia prywatnego z zawodowym. Pełnia to czas kulminacji, więc warto zastanowić się nad swoimi osiągnięciami i porażkami – energia Koziorożca sprzyja bowiem porządkowaniu, organizowaniu naszego życia oraz ustalaniu nowych celów i wyzwań.

Polecane artykuły