Astrologos

Merkury i Wenus w znaku Raka

17 czerwca Wenus wraz Merkurym rozpoczęły wędrówkę przez znak Raka. O ile Merkury przemknie przez racze terytorium w ciągu niespełna dwóch tygodni, to Wenus zabawi w nim do 11 lipca. W tym czasie w naszym życiu codziennym odczujemy wpływy tych dwóch planet głównie poprzez zwiększoną wrażliwość i emocjonalność, a każda z naszych planet zrobi to na swój sposób.

Wodna natura znaku Raka, związana z intuicją i kierowaniem się w życiu przeczuciami, przy wędrówce Merkurego przez jego terytorium, może przynieść nam zwiększone wyczucie nastrojów otoczenia, empatię oraz lepszy dostęp do naszej intuicji. Raki znane są ze swej nadwrażliwości i skłonności do przesadnego reagowania na słowa kierowane w ich stronę. W tym czasie możemy być bardziej podatni na zranienia i wyczuleni na swoim punkcie, tracąc dystans do siebie i traktując zbyt poważnie to, co inni do nas mówią. Może także odżyć w nas zwiększona potrzeba rozmów na temat tradycji czy przeszłości naszej rodziny, a także mogą pojawić się wspomnienia, zainteresowanie naszym rodem i poczucie przynależności do niego.

Znak Raka to przestrzeń o głębokiej emocjonalności, troski o rodzinę i potrzeby budowania intymnych relacji partnerskich. Wenus przemierzając ten rejon, przeniesie nasze potrzeby towarzyskie, estetyczne i pragnienie harmonii w życie do obszarów zabarwionych emocjami oraz potrzebą budowania poczucia bezpieczeństwa poprzez relacje. W tym czasie możemy bardziej zbliżyć się do naszego partnera, poczuć większą troskę o dom i rodzinę, a nasze poczucie przynależności do grupy czy bliskich nam osób może się zintensyfikować. Możemy też mieć większą ochotę spędzać czas w zaciszu domowym z najbliższymi.

Rak to znak wodny związany również z kreatywnością i potrzebą wyrażania swych emocji oraz uczuć poprzez sztukę. Wenus przechodząc przez ten obszar, może nas motywować do twórczego wyrażania tego, co w naszej duszy czeka na ujawnienie. Jesteśmy w tym czasie bardziej skłonni do manifestowania swych emocji szerszemu audytorium i wyjścia z naszą kreatywnością poza próg naszego domu.

Wenus odpowiada za nasze zasoby, zarówno materialne, jak i wewnętrzne, intelektualne. To czas, kiedy możemy mieć większe zapotrzebowanie na stabilność materialną i emocjonalną. Poczucie bezpieczeństwa i nasze zasoby wysuną się w naszym życiu na czołowe miejsce, szczególnie w odniesieniu do naszych relacji i związków z najbliższymi.

Wenus to planeta wrażliwości, subtelności i potrzeby pokojowej koegzystencji. Przechodząc przez znak Raka, sprawi, że będziemy bardziej skłonni do zauważania i reagowania na potrzeby innych. Możemy być w tym czasie bardziej empatyczni, czuć większą troskę o innych i chęć do współpracy w zespołach, rodzinie czy w otaczającej nas społeczności.

Wenus w Raku przyniesie nam większą skłonność do kompromisu i potrzebę unikania konfliktów. To dobry czas na wszelkie rozejmy, otwieranie się na kompromisy i zażegnywanie różnych negatywnych zaszłości w naszych relacjach.

Polecane artykuły