Astrologos

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Wadze

Najbliższa pełnia będzie miała miejsce w znaku Wagi. 25 marca Księżyc znajdzie się w opozycji do Słońca przy jednoczesnym zbliżeniu się obu świateł do Węzłów Księżycowych.

Konfiguracja ta przynosi tzw. sezon zaćmień, który występuje co mniej więcej sześć miesięcy. W czasie tej pełni zaobserwujemy zaćmienie Księżyca, zaś dwa tygodnie później – 8 kwietnia będziemy świadkiem zaćmienia Słońca. Półcieniowe zaćmienie Księżyca jakie nastąpi, nie będzie jednak widoczne na terenie Polski co nie oznacza, że nie będzie ono na nas wpływać.

Normalnie, pełnia w znaku Wagi koncentruje nas na takich kwestiach jak: równowaga, harmonia, relacje, sprawiedliwość czy estetyka. W tym roku jednak, sezon zaćmień w przestrzeni tego powietrznego znaku przyniesie nam wyzwania, które mogą szczególnie ujawniać cień związany z tym archetypem.

Zaćmienia, jak sama nazwa wskazuje, odnoszą się do tego, co jest w nas zakryte. W psychologii Junga, cień odnosi się do nieświadomych aspektów osobowości, które jednostka ignoruje lub wypiera. Są to treści i cechy, których nie akceptujemy, uważamy za złe, niepożądane i chcemy je ukryć przed sobą i otoczeniem. Ignorowanie cienia może prowadzić do jego projekcji na naszych najbliższych i zewnętrzne zdarzenia, co może prowadzić do różnych konfliktów. W procesie uzdrawiania – integracji cienia dążymy do uświadomienia i akceptacji tych wypartych cech, jako części siebie. Dzięki takiej integracji uzyskujemy równowagę psychiczną i większą autentyczność naszej psyche.

Zaćmienie Księżyca jest czasem, gdy nieświadome aspekty naszej osobowości, reprezentowane przez cień, stają się bardziej widoczne i aktywne.

Przesłonięte w czasie zaćmienia światło Księżyca stwarza okazję do zaobserwowania tych aspektów naszej duszy, które normalnie są ukryte lub ignorowane. Zaćmienie ujawnia sytuacje, w której nasza emocjonalność zostaje wystawiona na próbę i musimy konfrontować się z naszym otoczeniem, co sprzyja wyniesieniu wielu skrywanych elementów naszej podświadomości na światło dzienne.

Jak więc w czasie zaćmienia Księżyca w znaku Wagi może ujawniać się nasz cień? Może to przebiegać między innymi poprzez:

1. Unikanie konfrontacji i sporów tak, by utrzymywać pozorną harmonię w relacjach.

2. Doświadczanie braku równowagi, pomimo dążenia do jej uzyskania.

3. Wystąpienie trudności w podejmowaniu decyzji, szczególnie w sytuacjach, gdzie musimy uwzględnić różne punkty widzenia.

4. Nadmierną zależnością od innych ludzi, poprzez unikanie samodzielnych decyzji i poleganiu głównie na innych.

5. Niechęć do otwartej komunikacji i próbom manipulowania sytuacją lub emocjami innych.

6. Last but not least. Zaćmienie to może rzucić światło na Twoje relacje i zasygnalizować potrzebę porzucenia znajomości, które spełniły już swój cel i nie są już dla Ciebie konstruktywne.

Zaćmienie Księżyca to czas refleksji i introspekcji. Bądźmy więc w tym czasie szczególnie uważni na manifestacje naszego cienia tak, by lepiej go zintegrować w naszej psychice i poczuć się wolnym od jego programów.

 

Polecane artykuły