Astrologos

Ingres Wenus do znaku Barana

Jeśli czujesz stagnację i chcesz żeby coś się zaczęło dziać w sferze relacji i finansów, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Od 5 do 29 kwietnia pojawi się wokół nas bardzo mocna żeńska energia, za sprawą ingresu Wenus do znaku Barana.
Znak ten, to jakość kardynalna (inicjująca) w żywiole Ognia, co sprawia, iż w przestrzeni tej zmiany następują z największą dynamiką w całym zodiaku. To na jego terenie podejmujemy z ogromną pewnością siebie najbardziej spontaniczne decyzje, pełne energii i inicjatywy. Wenus reprezentująca miłość, relacje, wartości i piękno w znaku Barana sprawi, iż właśnie te właściwości nabiorą rozmachu w naszym życiu. Sprzyjać to będzie jednocześnie wiosennym zakochaniom i uniesieniom.
Baran symbolizuje początek, impuls, decyzje. Jeśli jakaś energia planetarna znajdzie się w jego ognistej przestrzeni, dochodzi wtedy do szybkiej manifestacji jej na planie naszego życia. Tak może się właśnie zadziać w sferze miłości i relacji. W tym czasie będziemy bardziej podatni na wychodzenie z inicjatywą w nieoczekiwane wcześniej romanse, relacje, związki. Będziemy też bardziej otwarci na ich odnowienie czy zakończanie.
Archetyp Barana to silne pragnienie niezależności i indywidualizmu. Wenus wchodząc w tą przestrzeń staje się bardziej egoistyczna, asertywna i nastawiona na realizację własnych potrzeb. W tym czasie możemy być mniej skłonni do kompromisów, ustępstw, czy działań grupowych. Wenus w tej pozycji nie chce ograniczać się wobec otoczenia, staje się tu mniej zespołowa chcąc działać na własną rękę.
Jeśli jesteśmy w jakichś relacjach, ze względu na impulsywną naturę Barana, podczas tego tranzytu możemy być podatni na różnego rodzaju konflikty z naszym partnerem. To czas, kiedy należy bardziej niż zwykle kontrolować naszą zapalczywość ,czy wybuchowość, gdyż mała iskra może łatwo wzniecić wielki pożar..
Baran to namiętność i pożądanie, które wyrażane jest wprost, tu i teraz, bezpośrednio i bez ogródek. Możemy być w tym okresie bardziej skłonni do płomiennych uczuć i wyrażania wprost swej emocjonalności zarówno w formie pozytywnej jak i negatywnej. Wenus w tej pozycji nie jest zbyt spolegliwa i delikatna. Chce tu zawłaszczyć swój obiekt uczuć i nie cacka się za bardzo w konwenanse. Siła pożądania i niechęć do kompromisów sprawia, iż nasza pewność siebie tu bardzo mocno wzrasta, przez co mamy większe szanse by nasz obiekt westchnień został przez nas zdobyty.
W sferze materialnej w naszych finansach możemy poczuć większy przypływ inicjatywy i chęć podejmowania jakichś bardziej ryzykownych decyzji finansowych. Wenus w Baranie chce od razu, jest bardzo niecierpliwa, tak więc należy uważać by nie zainwestować zbyt pochopnie swych zasobów w jakieś bardzo ryzykowne transakcje, czy projekty.

Polecane artykuły