Astrologos

Koniunkcja Jowisza i Urana w znaku Byka

Już niedługo, bo 20 kwietnia 2024 będziemy świadkami spotkania dwóch dynamicznych jakości planetarnych. W 21 stopniu Byka dokona się koniunkcja Jowisza z Uranem.

Spotkanie takie odbywa się mniej więcej co około 14 lat, jednak w znaku Byka miało ostatnio miejsce 83 lata temu w maju 1941 roku. Czy więc spotkanie naszych planet skończy się kolejną operacją Barbarossa?

W mojej opinii tak nie będzie, a najbliższe tygodnie przyniosą kosmiczną energetykę dającą potencjał sprzyjający poszerzaniu naszych horyzontów i wyjściu z ograniczeń rutyny. Jeśli Twój urodzeniowy kosmogram ma obsadę planet w obszarze od 18 do 23 stopnia, to możesz liczyć na oddziaływanie tej koniunkcji na Twoje życie.

Ale do rzeczy.. Czym ten układ się wyróżnia i jak może na nas wpłynąć?

Duże Szczęście – Jowisz – planeta wzrostu, ekspansji, obfitości, duchowej mądrości, spotka się w przestrzeni Byka z nieprzewidywalną, postępową, ale i wywrotową, nieuznającą żadnych ograniczeń energią Urana. Z pozoru te dość różne energie łączy jednak jedna zasadnicza rzecz. Jest nią dążność do wykraczania poza ograniczenia w jakich się znajdują. Amalgamat tych energii prowadzi często do różnego typu pozytywnych przełomów w życiu jednostki, jeśli tylko w jakiś sposób podłączą się do jej ustawień osobistych.

Jako że planety te spotkają się w ziemskim królestwie Byka, które w dodatku przynależy do jakości stałej, fuzja Jowisza z Uranem będzie przebiegać w kontrolowany i zrównoważony sposób, najpewniej w sferze naszych zasobów materialnych, zaś władztwo Wenus sprawi, iż możemy się spodziewać w miarę kulturalnej manifestacji tego spotkania.

Uraniczny charakter tej koniunkcji może w jakiś sposób wstrząsnąć podstawami materialnymi świata.

Analizując składniki tej układanki, pierwszym co przychodzi mi na myśl jest możliwość jakichś perturbacji na rynkach finansowych, które mogą zaliczyć znaczne wahania kursów, czy to w górę czy w dół. Nie odważę się jednak określić kierunku, jeśli do gry wchodzi Uran. Generalnie dokona się jakaś metamorfoza jeśli chodzi o zasoby materialne, być może nastąpi przyspieszenie we wprowadzaniu cyfrowych walut lub innych technologii związanych z naszymi finansami.

Przestrzeń Byka odpowiada za rolnictwo i zasoby ziemskie. W obszarze tym mogą zacząć się dokonywać jakieś głębsze przemiany. Protesty rolnicze i próby wprowadzenia Zielonego Ładu przez UE mogą być tylko preludium do większych przemian. Z całą pewnością sektor rolniczy zmieni się ulegając uranicznym wpływom i nie będzie już nigdy taki, jaki był wcześniej.

Koniunkcja Urana z Jowiszem zapowiada z całą pewnością jakieś niespodziewane zwroty akcji.

Obecność Jowisza daje nam jednak nadzieję, iż będą to dla nas pozytywne wydarzenia, przynoszące boskie podarunki w nietypowej uranicznej formule.

Każdemu z nas jednak konfiguracja ta przyniesie inne doświadczenia, w zależności od tego w jakim sektorze horoskopu ona wystąpi i jakie punkty osobiste dotknie.

Polecane artykuły