Astrologos

Umysłowe przyspieszenie – czyli Merkury w Bliźniętach

W okresie 3-16 czerwca Merkury znajdzie się w znaku Bliźniąt – w królestwie, którego jest naturalnym władcą. W uproszczeniu, na potrzeby tego tekstu, można zaryzykować stwierdzenie, iż znak Bliźniąt jest w zasadzie tożsamy z cechami Merkurego.
Bliźnięta należące do żywiołu Powietrza są związane z komunikacją, myśleniem, nauką, logiką, intelektem. To również przestrzeń jakości Zmiennej, która przejawia się tym, iż urodzeni w tej fazie są niespokojnymi duszami, są nastawieni na zmianę, elastyczność i ciągłą potrzebę trawienia nowych informacji docierających do ich umysłu.
W trakcie tego tranzytu możemy odczuwać zwiększoną chęć do rozmów i dzielenia się informacjami. To czas, w którym odczuwamy większą potrzebę spotkań towarzyskich, rozmów telefonicznych, wymiany wiadomości, czyli mówiąc najprościej, chcemy być pośród ludzi.
Kiedy Merkury przebywa w znaku Bliźniąt ujawnia się w nas większa klarowność i precyzja w wyrażaniu myśli, dzięki czemu potrafimy lepiej formułować nasze opinie i argumenty w rozmowach. Wrasta w nas zdolność do analitycznego myślenia i skupiania się na drobnych szczegółach. Jesteśmy tez bardziej elastyczni i bardziej dostosowujemy się do nowych sytuacji wokół nas.
To okres kiedy możemy odczuwać większą niż zazwyczaj potrzebę zainteresowania się nowymi informacjami ze świata, kiedy przeszukujemy Internet by odnaleźć jakieś informacje, czy poznać jakieś nowinki o mniej lub bardziej ważnych sprawach.
Merkury przechodząc przez swoje królestwo sprawia, iż czujemy większą chęć do krótkich podróży, wycieczek, zmiany otoczenia i odkrywania nowych miejsc. Pojawia się w nas zwiększona potrzeba do aktywności fizycznej, nie chcemy siedzieć w domu, a raczej spacerować, odwiedzać znajomych, kluby, kawiarnie, etc.
Jeśli masz jakąś obsadę planetarną w znaku Bliźniąt, to możesz w tym czasie odczuwać zwiększoną kreatywność i ekspresje, pisząc coś, eksperymentując i będąc bardziej otwarta na nowe i nietypowe rozwiązania, odnajdywać rozwiązania na które normalnie byś wcześniej nie wpadła.

Polecane artykuły